Facebook Video Embed Nasıl Yapılır?

facebook video

Son zamanların en popüler sosyal ağlarından bir tanesi olan Facebook günümüzde milyonlarca kişi tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Başlangıçtaki kuruluş amacı sadece sosyal paylaşım olan Facebook, artık video paylaşım sitesi olarak da birçok kişinin tercih etiği sitelerden bir tanesi durumundadır. Facebook üzerinde tıpkı Youtube sitesinde olduğu gibi istenilen videoların tamamı kullanıcıların istedikleri çeşitli internet sitelerinde rahatlıkla paylaşılabiliyor. Peki, bu işlem nasıl yapılıyor? Yani, Facebook video embed nasıl yapılır?

facebook mobile video

Facebook üzerinde beğenilen videoların farklı sitelerde yayınlanması, yani embed işleminin yapılması oldukça basit bir işlemdir. Bu işlemi yapabilmek için öncelikle kullanıcıların paylaşmak istedikleri videonun uzunluğu ne olursa olsun ilk olarak videolara tıklayarak ilgili videoyu açmaları gerekir. Sonrasında yapılması gereken işlem ise embed kodunun açılmasını sağlamaktır. Bunun için video bilgilerinin yer aldığı alanda videonun yayınlanma tarihini açmamız gerekiyor. Bu alanda yapılan işlemden sonra videonun asıl olarak kaynağının yer aldığı siteye yönlendiriliyoruz.

face hand video

Embed kodu ise bu aşamada karşımıza çıkıyor. Video bilgilerinin yer aldığı alanın sağ tarafındaki videoyu sitene göm seçeneğine tıkladıktan sonra embed kodunu açık bir şekilde karşınızda bulabilirsiniz. Oldukça kısa süren bu işlemlerden sonra ise videoyu istediğiniz siteye yayınlamak için embed kodunun tamamını kopyalamanız ve ilgili sitelere eklemeniz yeterlidir. Son olarak bu işlemden sonra eklediğiniz videoların diğer sitelerde izlenmesi durumunda bile videonun izlenme sayısının arttığını da hatırlatalım.

video face

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*