Ios 9 Yükleme Nasıl Yapılır?

iOS-9

Apple’ın Eylül ayında kullanıcılar ile buluşturmasını planladığı IOS 9 Beta geliştirici testeler başlamıştır. Apple‘ın WWDC 15 açılış etkinliğinde OS X EI capatian 10.11 ile birlikte tanıttığı yeni nesil mobil işletim sistemi İOS 9 için geliştirici beta sürümü yayınlandı. Test sürecinde olan bu işletim sistemi her kullanıcının beğenisine sunulmuştur. Apple söz verdiği gibi İOS 9 testleri başladı.


İOS 9 Nasıl Yüklenir? Buna bir göz atalım.


– Öncelikle Apple beta yazılım kayıt programına kayıt olunması gerekmektedir. Bunu yapmak içinde beta.apple.com adresinde giriş yapılması ve apple kimliğiniz ile oturum açmanız gerekmektedir.


– Apple Beta yazılım programı kayıt işlemi yapıldıktan sonra Ios sekmesinden yer alan enroll yourİOs device bağlantısı ev aşılan sayfada adımlar ile IOs cihazınızın kayıt işlemlerini yapmalısınız.


– İos 9 sürümünden memnun kalmaz ve biri sorun ile karşılaşmamak adına mevcut kullanmakta olduğunuz İos sürümünüzü bilgisayarınıza Itunes ile yedekleyip arşivlemeniz gerekmektedir.


– Bu önemli bir konudur eski sürünüm bilgileriniz bu işlemi yapmazsanız kayıp olur. Bu işlemi yapabilmek için cihazınızı bilgisayara UBs kablosu ile bağlayıp, Itunes açın ve kenar çubuğunda özet kısmını açın ve yedekleme butonuna basmanız yeterli olacaktır.


– Yedekleme tamamlandıktan sonra Itunes>tercihler>Aygıtlar menüsü ile control tuşuna basın son aldığınız yedeklemeyi tıklayıp arşivler seçeneği seçilmelidir.


– Yedekleme işlemi bittikten sonra IOS cihazınızdan Apple Beta Software program bağlantısına tıklamanız gerekmektedir.


– Açılan bağlantıda İos cihazınızı yüklemeniz gerekmektedir. Sonraki adımda IOS 8.4 işlemini yaptıktan sonra cihazın üzerinden ayarlar>genel>yazılım güncelleme menüsü ile IOs 9 Betayı yülleyebilirsiniz. Güle güle deneyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*