iPhone’a Kısayollar Nasıl Eklenir?

iphone

Telefonlarını kişiselleştirmek isteyen Iphone kullanıcılarına için çok sayıda özellikten biri ana ekrana kısa yollar eklemektir. IOS işletim sisteminde telefon ana ekranına var olanlar dışında kısa yollar eklenemiyordu. Apple iPhone ‘un kilidini kırarak crack yapabilme özeliğinde olan Jailbreak işlemiyle artık cihazlara özgürlük gelebilmiştir. Apple’ı daha özgürleştiren Jailbreak yapılarak IOS ile yapılamayan bazı işlemler gerçekleştirilebilmektedir.


Jailbreak yapmadan da birçok kısa yolun yer aldığı ana ekrana bazı yöntemlerle rehberdeki kişilerden istenenler de kısa yol olarak eklenebilmektedir. Kısa yollar istenilene daha hızlı ulaşılmasını ve işlem gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Hıza ve değişikliğe ihtiyacı olanlar iPhone’a Nasıl Kısayollar Ekliyoruz sorusunun cevabına az sonra ulaşmış olacaktır. Jailbreak ABD’de yasal olsa da Apple tarafından garantinin ihlal edilmesi olarak yorumlanmaktadır. Siz de bu sebeple Jailbreak’i kullanmayı uygun bulmuyor olsanız da OneTap uygulaması kullanarak kısa yol ekleyebileceksiniz.

App Store’den ücret ödemeden indirilip kurulması gereken OneTap uygulamasının menüsünden ana ekrana eğer rehberden bir kişi kısayol olarak eklenecekse kişiler açılacak, eklenecek kişilerin listeden seçilmesi gerekiyor.

Seçilen kişi ana ekrana nasıl eklenmek isteniyorsa ona uygun bir ikon(albümdeki bir fotoğraf olabilir) ve isim belirlenmektedir. Seçim işleminden sonra “Devam” tuşuna tıklanarak Safari ’ye yönlendirilecek, karşınıza çıkan sayfayı “Ana ekrana ekle” seçeneğini işaretleyerek işlem tamamlanır.

Kısa yolda yer alan, arama yapacağınız, mesaj ya da e-posta kişinin isminin üzerine bir kez yapılan tıklama ile OneTap sayesinde 1–2 saniyede istediğiniz işlem gerçekleşir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*