Iphone’da Web Whatsapp Nasıl Kullanılır?

whatsapp web apple (1)

Whatsapp web telefonumuz üzerinden kullandığımız whatsapp uygulamasını Or. kod aracılığı ile bilgisayarımıza tanıtarak web tarayıcısı üzerinden kullandığımız bir sistemdir. İki farklı hesap oluşmaz, tanımlı olan hesabımız ile iki farklı yerden oturum açmış oluruz.

Iphone cihazlarımızda whatsapp web i kullanmak için jailbreak işleminin yapılmış olması gerekmektedir. Burada önemli olan diğer husus ise cihazımınız jailbreak işleminden sonra garanti kapsamı dışında kalabileceğini de bilmemiz gerekmektedir.

whatsapp web apple (2)

Daha sonra appstore aracılığı ile whatsapp ‘ı telefonumuza kurduktan sonra, cydia programını açtıktan sonra arama kısmına whatsapp web enabler yazıp karşımıza çıkan tweak ‘ in indirmemiz gerekiyor.

Programı kurduktan sonra ise ayarlar sekmesinden tweak aktifleştiriyoruz. Whatsapp açtıktan sonra whatsapp web ‘i açıyoruz.

Bilgisayardan herhangi bir tarayıcıdan whatsapp web sayfasına girdikten sonra karsımıza cıkan or kodu ıphone cihazımızdan okutarak whatsapp web sayfasını kullanmaya başlayabiliriz.

Iphone cihazımız üzerinden whatsapp uygulamasını kullanırken gerçekleştirebildiğimiz bütün işlemleri, açmış olduğumuz whatsapp web sayfasından da gerçekleştirebilme imkanına sahip oluruz.

Konuşmalar, veri alışverişi( resim, ses dosyası vb ) gibi bir çok işlevi web sisteminden de eksiksiz olarak kullanma olanağını kullanıcılarına sunmaktadır.


Web uygulamasını kullanabilmemiz için en son sürüm whatsapp sürümü telefonumuzda kurulu olmalıdır.

Eski sürümlerde web desteği olmadığı için bu seçeneği bulamayız. Yine Iphone cihazlarda jailbreak gereksinimi nedeni ile web sistemini kullanmadan önce garantili bir cihaz kullanıyor isek düşünmemiz gereklidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*