3D Film: “Robinson Crusoe”

robinson crusoe (1)

Robinson Crusoe, Belçika-Fransa yapımı 3D animasyon macera ve komedi filmi. ABD’de The Wild Life adıyla gösterime girecek olan filmin yönetmenliğini Vincent Kesteloot ve Ben Stassen üstleniyor. Filmin orijinal seslendirme kadrosunda ise Dieter Hallervorden, Kaya Yanar,  Matthias Schweighöfer, Cindy aus Marzahn ve Aylin Tezel gibi isimler yer alıyor.

Salı adlı papağan tropik bir adada diğer hayvanlarla birlikte yaşamaktadır. Ancak dünyanın sadece adalardan ibaret olmadığını düşünen bu papağın en büyük hayali başka yerlere gitmektir. Günlerden bir gün çok şiddetli bir fırtına sonucu bir gemi kayalıklara çarpar. Gemiden ise sadece iki yolcu kurtulur:Robinson Crusoe ve köpeği. Salı ve diğer hayvanlar Robinson’a hemen yardımcı olurlar ve bu ilk defa gördükleri yaratığın adadan çıkabilmek için tek şansı olduğunu düşünürler. Robinson da hayvanlara ihtiyacı olduğunu anlar ancak adadaki vahşi kediler bu işi oldukça zorlaştıracaktır.

robinson crusoe (2)

Türkçe dublajında Yekta Kopan, Buğra Gülsoy, Ezel Kalkan, Sait Seçkin gibi isimlerin yer aldığı filmin Türkiye’deki vizyon tarihi ise 17 Haziran 2016 olarak açıklandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*