Tablet Üzerinden Televizyon Kullanın

Cloud-TV-TV-and-Tablet-Live-Show

Tabletlerin ve akıllı telefonların elimizden düşmediği, teknolojinin her imkânının kullanıldığı çağımızda çeşitli cihazlar birbirine entegre olarak da çalışabilmekte. Televizyonlar artık o kadar akıllı ki internete girilebiliyor, çevrimiçi videolar izlenebiliyor, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda dolaşılabiliyor. Akıllı televizyonlar interaktif olarak kullanılacak, internette dolaşılacaksa tabletler ya da dokunmatik ekrana sahip olan akıllı telefonlar TV kumandası gibi kullanılabiliyor. Tablet üzerinden Televizyon Kullanın diyoruz ama önce açıklamalarımızı okuyarak bilgilenmenizi tavsiye ederiz.

Tablet aracılığıyla televizyon kullanılacaksa herhangi bir marka ya da modelle bunu gerçekleştirebilirsiniz. Tabii, bir de akıllı televizyonunuz olmalı. İnternete bağlanılabilen akıllı televizyonların birçoğunun tablet bilgisayarlarla ilgili uygulaması da mevcut ancak tablete öncelikle bir uygulama yüklenmesi gerekiyor. Bu da tamamsa aynı anda hem televizyon hem de tabletin internet ağınıza bağlanması gerekecektir. Kablosuz olarak bağlantı gerçekleştirilince tabletteki uygulama yardımıyla akıllı televizyonlar kumanda edilmeye hazır durumda olacaktır. Cihazlar aynı ağa bağlandığından dolayı tabletinizde bulunan videolar, müzikler ve fotoğrafların hepsi akıllı televizyondan da izlenebilecektir.

Birkaç basit adımla tabletlerinizin üzerinden televizyon izlenebileceğini söylemiştik ancak tabletinize Smart TV programını indirmeden bunun gerçekleşmesi mümkün olmayacaktır. Televizyonla tablet arasında aynı ağ vasıtasıyla internet bağlantısını da kurulduktan sonra artık rahatça tabletinizden televizyonunuzu izleyebileceksiniz. Tablete indirilen programın ara yüzündeki yönlendirmelerle kumanda gibi kullanabilecek ve keyfini süreceksiniz. İnternetten seçtiğiniz bir film bu şekilde televizyona aktarılabilmekte ve arkanıza yaslanarak izlenebilmektedir. Sadece film değil müzik dinlemek, internette surf yapmak da bir o kadar kolay olacaktır. Elinizdeki teknolojik ürünler görüyorsunuz ki son derece verimli ve işe yarar bir şekilde kullanılabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*