Windows 10’da Windows Old Klasörü Nasıl Silinir?

twitter

Teknolojinin en büyük nimetlerinden birisi olan bilgisayarlar hayatımıza girdiği günden beri hayatımızı oldukça kolaylaştırdı.  Bu noktada iyi bilgisayar kullanıcıları ise gerek karşılaştıkları virüslere gerekse de bilgisayar sisteminde yer alan aksaklıkları çözmek yolunda en kesin adımı format atmak olarak görürler. Günümüzde kullanılan bilgisayar işletim sistemleri içinde en popüler olanlar Microsoft şirketine ait Windows ürünleridir. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Windows 10’la birlikte işletim sistemi anlamında büyük bir yenilik getirilmiş, Yeni ve kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde önceki sürümlerine göre işletim sistemlerini bambaşka boyutlara ulaştırmışlardır.

Sizin daha sonra bilgisayara koymuş olduğunuz programlar ve bunların veri tabanları da eklendiğinde, eski işletim sisteminizde yer alan onlar bir gigabayt büyüklüğündeki veriler hala bilgisayarınızda muhafaza edilmekte; Dolayısıyla bilgisayarınız aşırı yavaşlamakta ve onlarca gigabayt hafıza atıl durumda kalmaktadır. Önceki işletim sistemine ait dosyalarını sistem klasöründe yer alan windows.old klasörün içerisinde muhafaza edilmektedir. Siz bu dosyaları geleneksel sürme yöntemleri ile silmeye çalıştığınızda başarısızlıkla sonuçlanacaktır. peki Windows 10’da Windows.old klasörü nasıl silinir?

Bilgisayar kullanıcılarının en çok merak ettikleri sorulardan biriside yukarıda bahsettiğimiz gibi Windows 10’da Windows.old klasörü nasıl silinir?  Sorusudur.

  • Format attıktan sonra başlat butonuna tıklayın. Gelen başlat ekranında disk temizleme yazarak disk temizleme menüsünü açın.
  • Gelen ekranda sistemin kurulu olduğu diski seçin Ve Tamam butonuna tıklayın. taramanın bitmesini bekleyin.
  • Tarama tamamlandıktan sonra gelen ekranda sistem dosyalarını temizle butonuna tıklayın ve tekrar disk seçimini yapın.
  • Gelen ekranda silinecek dosya seçimini önceki Windows sürümleri bölümünü işaretleyerek Tamama tıklayın ve dosyanın silinmesini bekleyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*