Web Tarayıcıyı Virüslerden Korumanın Yolları

Google-Chrome-wallpaper-high-definition-1080p

Günümüzde birçok internet kullanıcısı kullandıkları web tarayıcı yüzünden saldırılara maruz kalmaktadır. İnternete bağlı bulunduğunuz zamanlarda birçok saldırı tehdidi ile de karşı karşıya kalmaktasınız. Saldırılara karşı web tarayıcınızı sürekli güncel tutarak son sürümünün yüklü olduğuna emin olmalısınız.

Bilgisayarınızda bulunan güncelleme ayarlarını düzenleyerek otomatik güncelleştirme seçeneğini aktif hale getirmeniz durumunda yeni güncelleme mümkün olduğunda otomatik yüklenecektir.

opera 

Tarayıcınıza daha önce yüklediğiniz ancak şuan kullanmadığınız ne kadar eklenti varsa hepsini kaldırınız. Kullandığınız aktif eklentileri ise sürekli güncelleme yaparak yenileyiniz.

Kullandığınız tarayıcı 64-bit olursa hem daha hızlı hem de daha güvenli gezinebilirsiniz. Kesinlikle bir anti virüs yazılımı kullanmanız daha güvenli ve daha sağlam bir korunma yöntemidir. Bazen tarayıcıların güvenliği siber saldırılara karşı çok etkisiz kalabilmektedir.

Google-Chrome-wallpaper-high-definition-1080p

İnternet kullanıcılarının en büyük hatalarından biri de fazla tarayıcı uzantısı kullanmasıdır. Kullandığınız web tarayıcının daha hızlı ve verimli çalışabilmesi için daha az uzantı kullanmanız gerekmektedir.

Bazı uzantılar sizlerin web tarayıcı hareketlerini izleyebilir veya klavye hareketlerini izleyebilir. Bazı web tarayıcı eklentileri güncellenmediği takdirde büyük açıklar verebilir.

Web tarayıcıları ne kadar güvenlikli olsa da bazı durumlarda yetersiz kalabilir. Modem portlarınızın da mutlaka kapalı olduğundan emin olunuz ve interneti kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutunuz.

chrome

Bazen internet kullanıcıları kullanmadıkları eklentileri kaldırmamaktadır. Birçok tarayıcı açığı bu eklentiler sayesinde oluşarak saldırı tehdidi oluşturmaktadır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*