Bollywood dünyasının muhteşem bir yapıtı: “Fanaa”

Fanaa (1)

Film inceleme yazılarımıza devam ediyoruz. Bollywood dünyasının önemli filmlerinden bir tanesini konu alacağım. Bollywood dünyası içerisinde bahsedeceğim film önemli bir yere sahiptir. Hollywood’dan sonra Bollywood’un ne kadar öne çıktığını film içerisinde görebilirsiniz. İnsanlar artık daha çok duyguların öne çıktığı filmleri izlemeyi tercih ediyor. Bollywood izledikten sonra kolay kolay Hollywood filmlerini izlemeyi tercih etmeyeceksiniz.


Fanaa Filmi!


Aamir Khan‘ın oyuncu koltuğunda bulunduğu bu filmi 2006 yılında yönetmen Kunal Kohli tarafından yayınlanmıştır. Kajol ve Aamir Khan filmin başröl oyuncuları olduğu için ne kadar kaliteli bir yapıt ortaya çıktığını tahmin ediyorsunuzdur. Bollywood dünyasının tek eksi yönü ise filmlerinin uzun olmasıdır. Film izleyici etkileyebilmek için uzun bir zaman geçtiği için izleyici filmi kapatabiliyor. Fanaa filmide yaklaşık 2 saat 50 dakika sürmektedir. Fanaa kelimesinin anlamlarını merak ettiğim için sizler için araştırdım. Fanaa; aşk, yok olma ve gelenek anlamlarını taşıyor. Bu filmde aşk anlamı için kullanılmıştır.

Fanaa (2)

2006 yılında Hindistan’ın Kaşmir kentinde terörist saldırıları olduğu için Kajol’un isteğine göre film Polonya’da çekilmiştir. Kajol (Zooni) genç hayatında gözlerinden problem yaşamıştır. Aamir Khan (Rehan) tur rehberliği işi ile uğraşmaktadır. Rehan ile Zooni bir seyahat esnasında karşılaşmaktadır. Bu iki gencin arasında tatlı bir ilişki kurulur. Rehan, Zooni’nin göz ameliyatı olmasını istemektedir. Zooni’nin ameliyatı esnasında Rehan’ın hayatını kaybettiğini öğrenir. Zooni buna inanmadığı için kendi araştırmaya başlıyor. Rehan’ın ölüm haberi acaba doğru mu? Zooni zorluklara rağmen bizim için Rehan’ın haberini araştıracaktır.

Fanaa (1)

Aşk ve dram türünde izleyeceğiniz bu filmi çok seveceksiniz. Film bittiği zaman etrafta mendil aramaya başlayacaksınız. Mendil konusunda şimdiden sizi uyarıyorum. İyi seyirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*