Chrome Kullanımındaki Sorunların Çözümleri

Chrome

“Google Chrome 50” Hata Çözümü

Son zamanların en kullanışlı ve en hızlı tarayıcılarından bir tanesi olan Google Chrome, hizmet vermeye başladığı günden bu yana birçok kişinin sürekli olarak kullandığı önemli bir tarayıcı durumundadır. Sürekli olarak kendisini geliştiren ve belirli bir süre aralığında kullanıcılarının karşısına yeni bir sürüm ile çıkan Google Chrome, son olarak ellinci versiyonu ile hizmet vermeye başlamıştır. Ancak Google Chrome tarayıcısının bu son sürümü bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Chrome bu sürümünde kapatılamama gibi ilginç ve farklı bir hataya neden oluyor. Tarayıcı çalışırken herhangi bir şekilde sorun olmuyor ancak sekmelerden bir ya da iki tanesinin kapatılması gerektiği zaman kapatılmama sorunu ortaya çıkıyor. Bizler Google Chrome 50 ile ortaya çıkan ilginç hatanın çözümünü anlatıyoruz.

Normal şartlarda birçok Google Chrome kullanıcısının bildiği gibi sekmeleri kapatmak için ekranın sağ üst köşesindeki çarpı butonunu kullanmak gerekiyor. Ancak Chrome’un bu sürümündeki bu hata nedeniyle kullanıcılar sekmeleri kapatmak için çarpı işaretini kullanamıyorlar. Bu soruna iki farklı şekilde çözüm bulabilirsiniz. Sekmeleri kapatmak adına yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi Chrome ekranının ayarlar sekmesini tıklayarak en alt kısımda yer alan çıkış butonuna basmaktır. Böylece sorunsuz bir şekilde Chrome sekmelerini kapatabilirsiniz. Ayrıca klavye kısa yollarını kullanarak da istediğiniz sekmenin kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Google Chrome tarayıcı sekmelerini kapatmanın kısa yolunun da Ctrl + Üstkrkt +Q olduğunu hatırlatalım.


Google Chrome Kullanıcı Menüsünü Kapatma

Google Chrome menüsünü kapatmak için ilk olarak adres çubuğuna chrome://flags yazınız ve ardından bağlantıya gidiniz. Dikkat etmeniz gereken bir hususta şudur; açılacak olan bağlantıdaki hiçbir özelliği karıştırmamanız sizin faydanıza olacaktır. Çünkü eğer bazı ayarlarda istemeden değişiklik yapacak olursanız verilerinizin kaybolmasına sebebiyet verebilir. Bunun dışında bir de tarayıcınızı bir daha kullanamama riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu konuda dikkatli olmanızı öneririz. Google Chrome kullanıcı menüsünü kapatma konumuza dönecek olursak chrome://flags bağlantısına gittikten sonra, Ctrl+F tuşlarına basarak arama çubuğunu açınız. Açtıktan sonra ‘Yeni profil yönetimi sistemini etkinleştir’ şeklinde arama yapmanız gerekmektedir.

Chrome

‘Yeni profil yönetimi sistemini etkinleştir’ bölümünü bulduktan sonra, açılır olan menüye tıklayınız. Açılır olan menüye tıkladıktan sonra ‘Devre Dışı’ seçeneğini tıklayınız. Bunu da yaptıktan sonra yapmış olduğunuz ayarın etkinleşmesi için Chrome’un tüm sekmelerini kapatınız. Ardından tarayıcınızı yeniden başlatınız. Tüm bu işlemleri doğru bir şekilde yaptığınızda Google Chrome kullanıcı menüsünü kapatmış olacaksınız. Google Chrome kullanıcısı menüsünü kapatmak hiç de sandığınız gibi zor bir işlem değilmiş görüldüğü üzere. Çok kısa bir sürede, doğru adımları izleyerek Google Chrome kullanıcı menüsünü kapatabilirsiniz. Tek yapmanız gereken birkaç dakikanızı bu işe ayırmak ve doğru adımları izlemek. Birkaç dakikanızı ayırarak ve anlatılanları doğru bir şekilde uyguladığınız da siz de artık kolayca Google Chrome kullanıcı menünüzü kapatabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*