Chrome’un Az Bilinen Ayarları

chrome veri

Günümüzde birçok internet kullanıcısı Google Chrome web tarayıcısının hızlı olduğunu savunarak, chorme kullanmaktadır. Fakat birçok kullanıcı sadece arama işlemlerini kullanmakta olduğu için, chrome un gizlenmiş kodlar altındaki faydalı ayarlarını bilmemektedir.

Bunlar;

Chrome uzantılarına klavye kısa yolları ile ulaşabiliriz. chrome://extensions bağlantısı ile ya da ayarlar sekmesinden uzantılar bölümüne girerek farklı kısa yollar atayabiliriz. Klavye kısa yollarına tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebiliriz.

Google-Chrome-wallpaper-high-definition-1080p

Uzantı ayrıntılarını; İndirmiş olduğumuz bazı uzantılar saf hali ile kullanılırken bazen işimize yaramayabilir bu durumda ayarlar sekmesini kullanarak oradan uzantılar sekmesine girdiğimizde tarayıcımızda kurulu olan uzantıları görebilir ve buradan uzantıların ayarlarını kendi kullanımımız için tasarlayabiliriz.

chrome

Web sitelerini çevrimdışı görüntüleyebiliriz. chrome ://flags bağlantısını kullanarak çıkan sekmedeki butonu kullanarak çevrimdışı moda sayfaları görebiliriz.

İndirme sürdürücüsü; chrome:// flags bağlantısından bu durumu aktif hale getirerek kota uyarı limiti belirleyebiliriz.

Otomatik doldurma; chrome:// flags bağlantısından bu seçeneği aktif duruma getirebiliriz.

Ebeveyn denetimi; bu seçenek ile bilgisayardaki bir kullanıcının giriş yaptığı siteleri izleyebiliriz. Şifre belirleme; chrome://flags bağlantısını kullanarak şifre oluşturmayı etkinleştir seçeneğinden bunu aktif yapabiliriz.

Flash davranışları; chrome://extensions baglantısından flash ın ne zaman aktif duruma geçeceğini kendimize göre ayarlayabiliriz. Kullanmadığımız sekmeleri bellekten ayırarak daha fazla alan ve hız elde edebiliriz.

Materyal tasarım; chrome:// flags bağlantısından pdf görünüm modunu aktif hale getirerek farklı bir kullanım sağlayabiliriz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*