Facebook’u Daha Basit Kullanma İpuçları

Facebook (2)

Facebook Messenger İpuçları


Facebook’un uygulamasından biri olan messenger mesajlaşma, arama yapma, fotoğraf gönderme vb. birçok özelliklerin buluştuğu potansiyel durumda. Telefon veya tablet gibi cihazların kullanımı için yapılmış olan bir uygulamadır. Telefon veya tabletinize indirmiş olduğunuz facebook sizin sohbet etmek, görüntü göndermek vs. gibi çeşitli amaçlarla yapılmış vaziyette. Fakat bu işlemleri yapabilmeniz için messenger olması şart. Cihazlarda bu uygulama olmadan sohbet veya diğer işlemleri gerçekleştirmek mümkün değil. Bu yüzden facebook ile konuşmak messenger ile mevcuttur.

Öncelikle messenger uygulamasının birkaç ipucu durumunu vermek için burdayım. En çok şikâyet edilen durumlardan biri sestir. Messenger’e girdiğinizde en sağ bölüm olan profil kısmına gelirsiniz ve daha sonra ”bildirim ve sesler” kısmına girerek ister titreşim ister bildirim sesinde değişiklik yapabilme gibi birçok durumu gerçekleştirebilirsiniz. Yine aynı şekilde çok sorun eden durumlardan biri de sohbet bolunlardır.

Bu da aynı şekilde en sağ kısımdaki profil bölümüne gelip aşağı bölüme kaydırdığınızda mevcut olan ”sohbet balonlarını kapatmak sizin elinizde. Arama yapabilmeniz için ise telefon işareti olan kısımdan yapabilirsiniz. Konuşmak veya mesajlaşmak isterseniz de liste şeklindeki bölüme gelip işleminizi yapabilirsiniz. Aktif olanları öğrenmek için aktif kısmına basarak öğrenebilir ve ayrıca bastığınız aktif tuşundan hemen sonra altında çıkan sohbeti açma veya kapama yani çevrimiçi veya çevrimdışı gibi fonksiyonları da gerçekleştirmeniz mümkündür.

Facebook (1)


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*