İlk Defa Kullanacaklar İçin 3 Adımda Twitter

Tweet
Social media concept

Twitter kullanmaya ya da eğer kullanıyorsanız amacına uygun ve faydalı bir kullanım yapmaya mı karar verdiniz? Bu yazımızda size temel olarak twitter’ın püf noktaları nedir, bunları anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle Twitter’ın Facebook’tan daha ciddi ve tasarruflu kullanılması gereken bir sosyal medya platformu olduğunu bilmenizi isteriz.


1. 140 Karakter

Twitter’da yazdığınız her bir notun, harf açısından hesabı yapılıyor ve tek bir paylaşımda, noktalama işaretleri ve boşluklar da dahil olmak üzere, yüz kırk karakteri geçemiyorsunuz.

Twitter-140-Characters

2. Hashtag’la Paylaşımı Daha Fazla Kişiye Açma

Diğer bir konu, hashtag adı verilen uygulamayı dikkatlice ve amacı dışına çıkmadan kullanmak… Telaffuz olarak heşteg adı verilen bu kodları Twitter sayfasının sol sütununda görebilirsiniz. Başında # işareti bulunan kelime veya kelime gruplarından bahsediyoruz. Yaptığınız bir paylaşımda, ana ekranınızın sol sütununda yer alan ve başında # olan kelime veya kelime gruplarından birini de, metninizin başına, sonuna veya cümlenin akışına uygun gelen yerine eklerseniz, paylaştığınız notu sadece sizi takip edenlerin değil, aynı kodu paylaşımına yerleştiren herkese yer verilen özel kanalda da yayınlanmasını sağlar, böylelikle paylaşımınızı daha fazla kişiye açmış olursunuz.

twitter-mobile-iphone-app-ss-1920-800x450

3. Takipçi Arttırma

Takipçilerinizi daha da artırma konusunda ise; Daha fazla kişinin sizi takip etmesi için başvuracağınız “çok kişiyi takip etme ve sizi takip etmesini bekleme” yönteminde dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Takip ettiğiniz kişi sayısı ile takip edeniniz arasındaki rakamsal farkta uçurum olursa, hesabınız her an askıya alınabilir. Bu üçüncü hususta ince bir tüyo: Profil fotoğrafında “yumurta” resmi olanlardan pek dönüş olmaz. Gerçek isimleriyle ve gerçek fotoğraflarıyla Twitter’da yer alanlarla ilgilenmeniz yararınıza olur.

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*