Ios Beta’dan “Tam Sürüme Geçiş”

İos

Özellikle akıllı telefonların işletim sistemlerinde ve uygulamalarında kullanılan beta yani geliştirilebilir sürümler, kullanıcıların işletim sisteminin tam sürümünü kullanmadan çeşitli yerlerini geliştirerek üreticiye söyleme ve böylece daha iyi bir sistem kullanma imkânı bulabilir. Apple firması da, IOS 8.3 ile birlikte tüm kullanıcıları sistemin geliştirme sürecine katılımını sağlamaya başlamıştır.

Apple, akıllı cihazlarında kullandığı IOS işletim sistemini, sürekli olarak güncelliyor ve kullanıcılarına sorunsuz bir kullanım şekli sağlamayı amaçlıyor. IOS işletim sistemini kullanan kullanıcılar, sistemin beta sürümünü deneme imkânı bulabilmekteler. Beta kullanımını tamamladıktan sonra ise sistemin tam sürümüne geçmek istiyorlar.

Peki, IOS betadan çıkma, tam sürüme geçiş işlemi nasıl olmaktadır?

IOS beta sürümünü kullanıp da memnun kalmadığınız zaman, verilerinizin hiçbiri kaybolmadan tam sürüme geçiş yapabilirsiniz. Bu geçiş işlemini için birkaç basit adımla gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken telefonunuzu DFU moduna almanız gerekiyor. DFU moduna geçmek için ise;

Güç düğmesi ve ana ekran düğmesine aynı anda basarak, ekranda Apple simgesini görene kadar basılı tutmak. Apple simgesini gördükten sonra ise ana ekran tuşuna basmaya devam ediyorsunuz. iTunes logosu çıktıktan sonra parmağınızı ana ekran tuşundan çekiyorsunuz. iTunes logosu çıktıktan sonra telefonunuzu bilgisayara bağlıyorsunuz. Bilgisayara bağladıktan sonra, iTunes uygulaması bilgisayarda açılacaktır. Açılan iTunes ekranından geri yükle seçeneğine tıklıyorsunuz. Geri yükleyin seçtikten sonra çıkan ekrandan geri yükle ve güncelle seçeneğini seçiyorsunuz.

Güncelleme işleminden sonra, şu yedeklemeden geri yükle seçeneğini seçerek tüm verilerinizi telefonunuza geri yükleyerek, tam sürüme geçişi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*