iPhone’da Gizli Klasör Oluşturma Nasıl Yapılır?

iPhone

iPhone’da gizli klasör oluşturmak için öncelikli olarak, ana ekranda bulunan duvar kâğıdınızı değiştirmeniz gerekmekte. Benim size tavsiyem; yeni duvar kâğıdınızın, düz beyaz ve gri gibi açık bir renkte olması. Bu duvar kâğıdını, tüm ekranlara uygulamanız gerekmiyor. Yalnızca uygulama kısa yollarının ve klasörlerin bulunduğu ekrana yüklemeniz yeterli olacaktır.

Daha sonra şeffaflık ayarlarınızı tanımlamanız gerekmektedir. Bunun için takip etmeniz gereken sekmeler sırasıyla; ayarlar, genel, erişilebilirlik şeklindedir. Erişilebilirlik kısmından kontrast değerini arttırdıktan sonra, seçilen duvar kağıdına göre şeffaflık ayarlaması yapılmalıdır. Eğer beyaz duvar kâğıdı kullanıyorsanız, şeffaflığı devre dışı bırakmalısınız.

Gri duvar kâğıdı kullanan kullanıcılar ise, şeffaflık değerini mümkün olduğunca azaltmalıdırlar. 3. aşamada; görünmez simgeler oluşturabilmek amacıyla, App Store’dan ‘App Icons Free – Cool Icon Themes, Backgrounds & Wallpapers adlı uygulama indirilmelidir. Uygulamanın kurulumu tamamlandıktan sonra takip etmeniz gereken sekmeler sırasıyla; simge oluştur, bağlantıya git, fotoğraf ve film rulosu şeklindedir. Açılan son ekranda, en başta seçmiş olduğunuz duvar kâğıdını işaretlemeniz gerekmektedir.

Daha sonra; bir link yazmanızı isteyen sayfa karşınıza çıkacaktır. Bu sayfayı boş bırakıp, yükle sekmesine basıp ana ekrana eklediğinizde, görünmez simgenizi oluşturmuş bulunuyorsunuz. Gelelim gizli klasörü nasıl oluşturacağınıza. Önce normal bir klasör oluşturulur. Ardından; normal klasörün içindeki simge, biraz önce anlatıldığı gibi gizli simge şekline getirilir. Son olarak; klasörün adını görünmez yaptıktan sonra, gizli klasör oluşturma işlemini başarıyla bitirmiş bulunuyorsunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*