Sırttaki Sivilcelere Çözüm Önerileri

Sırtta oluşan sivilceler için alınması gereken önlemler vardır. Sabun ve sert cisimleri sırt bölgenize değdirmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Yağ dengesine uygun sıvı temizleyiciler bu noktada sizin için önem taşır. Terleme de sırtınızdaki sivilcelerin artmasında etkin rol oynamaktadır. Bu yüzden terleme sonrası hemen duş almalı, kıyafetinizi değişmelisiniz. Sırta düşen ve yapışan saçlar da sivilce oluşumunu tetikler, bu sebeple saç bakımınız ve temizliğiniz de önemlidir.

Kullandığınız bakım ürünleri de teninizde ters etki edebilir, bu yüzden vücudunuza uygun yağ içermeyenleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü yağ içeren bakım ürünleri gözeneklerinizi kapatarak sivilce oluşumuna yol açar.

back acne 2

Güzel ve pürüzsüz bir cilt için beslenme şekli de önem taşır. İçeriğinde lif, çinko ve A-B-C vitaminleri olan tercihleri tüketmelisiniz. Bedeni açlığınızı sağlıklı bir şekilde gidermek kadar psikolojinizi de sağlıklı ferah hale getirmeniz gereklidir. Sinir stres sizi ve vücudunuzu olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden tepkime olarak da sivilcelerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Stresten uzak kalmak vücudunuza detoks etkisi oluşturabilecek bir yöntemdir. Bunun için stresten uzak durmanın yollarını bulmalı, gerekirse spor yaparak, düzenli yürüyüşlere çıkarak başınızdan stresi atabilirsiniz.

Bazen de bazı yöntemler uygulamak gerekebilir. En kısa ve kolay şekilde uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri buz kompresidir. Buz küpleri ile sırtınıza masaj uygulamak vücuttaki yağı alarak size iyi gelecektir. Çay ağacı yağı da sivilcelere iyi gelebilecek bir oluşumdur. Hanımeli ve limon suyu da sivilceleri azaltması konusunda yardımcı maddelerdendir. Yine dulavratotunu aktarlardan alırsanız, çay şeklinde demleyerek tüketmeniz de sivilcelerinizin azalmasına sebebiyet verecektir. Bunlar doğal olarak tüketebilip, uygulayabileceğiniz bir kaç pratik işlemdir.

back acne

Bunun bir de medikal açıdan tedavisi mümkün. Salisilik asit ve çinko gibi çözümler zamanla sivilcelerinizden arınmanızı sağlayacak işlemlerdir. Şimdi bir kür tarifi sivilcelerinizi azaltmak ve yok etmek için vereceğiz. 1 çay kaşığı kabartma tozu ve 1 orta büyüklükte portakal kullanacaksınız. Portakalı soyarak rendeleyecek ve kabartma tozunu içine ilave edeceksiniz. Bu karışımı sivilcelerinize uygulayarak yarım saat bekleteceksiniz. Haftada 2 kez uygularsanız, sonucu sizde fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Güvenlik Sorusu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.