Sony “Stamına Modu” Nedir?

sony

Yeni teknolojiler üretmede oldukça iyi olan Sony , dünya çapında önde gelen şirketler arasında çoktan yerini almıştır. Xperia S serisiyle ilk kez Android telefon ailesine katılmıştır ve Android dünyasında önemli bir yere sahip olmuştur. Günümüzde kullandığımız telefonlarda en büyük sorun batarya performansıdır. Sony’nin en yeni buluşu olan Stamina Mod ise Android tabanlı telefonlarımızı kullanmadığımız zamanlarda oldukça işe yarıyor.

Farz edelim ki; telefonumuzu yüzde yüze kadar şarj ettik. Wireless ya da 3G modunu sabaha kadar açık tuttuğunuzda, telefonunuzu hiç kullanmamanıza rağmen bataryanızın yaklaşık yüzde altmışa kadar düşmüş olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Çünkü siz telefonu kullanmasanız bile, arka planda çalışarak senkronizasyon yapan programlar bütün şarjımızı yiyebiliyor. Sony Stamina Modunu aktif hale getirdiğimizde ise 4 kata kadar daha fazla avantaj sağlamış oluyoruz. Arka planda çalışmasını istemediğimiz gereksiz programları Stamina Mod sayesinde kapatarak telefonumuzda fazlasıyla güç ve zaman kazanıyoruz. Stamina Mod ayarlarını etkinleştirmek için ise; Sony telefonumuzu açıp, ayarlara girip, sonrasında güç ünite kısmına giriş yaparsak, karşımıza çıkan Stamina modu aktifleştir butonuna basınca ne kadar daha ekstra zaman kazanabildiğimizi görebiliyoruz.

sony

Cebimizde mini bilgisayarlar taşıdığımız bir dönemdeyiz. Çağımızın telefonlarındaki en büyük problem olan batarya sorununu Sony Stamina Mod ile en aza indirgeyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken arka planda çalışmasını istediğiniz ve istemediğiniz programları seçmek. Stamina modunu Sony’nin çıkardığı yeni telefonların hepsinde görebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*