Temel Olarak Twitter’ın Püf Noktaları

Internet Download Manager (1)

Oldukça sık kullanılan sosyal paylaşım siteleri hayatımızın her yerinde karşımıza çıkmakta. Bunlardan biri de Twitter. Twitter tüm dünyaca kullanılan insanların bilgi paylaşımı, o anki hal durumunu belirtmek veya fotoğraf paylaşımında bulunmak için yapılan sosyal bir site durumundadır. Çok kullanılmasından dolayı da sürekli yenileyen kendine yeni bir özellik katan sitedir. Hal bu olunca insanlar da bu özellikleri öğrenmek püf noktalarını bilmek istiyor. Öncelikle siteye girdiğinizde sol tarafta profilin altında günlük veya haftalık gündemler gözüküyor.

O gündemlerle ilgili yorum veya paylaşım yapılıyor. Bu gündemlerden hangisinde çok paylaşım yapılıyorsa en üstten alta doğru sıralı bir biçimde gözüküyor.

Diğer bir püf nokta ise paylaşım yapacağınız kutucuğun altında sıralanan 4 logo bulunmakta. Bu logoların ilkinde fotoğraf paylaşımı yapılmakta.

2. de ise GIF denilen uygulama bulunmakta. Hangi hal ve değişim içindeyseniz o durumu paylaşabilirsiniz.

3. de kararsız kaldığınız durumu anket biçiminde takipçilerinize sunabilirsiniz.

4. de ise bulunduğunuz yerin konumunu takipçilerinize bildirebilirsiniz. Sol üst köşede bulunan bildirimler kısmında sizinle ilgili paylaşım da bulunan resim, video veya fotoğraflar gözükecektir.

Sağ tarafta bulunan ve sizin en çok takip ettiğiniz kişilere göre sunulan kullanıcılar mevcuttur. Paylaşımda bulunanlara yorum yapmak istiyorsanız eğer solu gösteren oka tıklayarak yorum yapabilirsiniz.

Paylaşımda bulunan kişinin durumuna katılıyorsanız eğer kare oluşturmuş oklara tıklamanız yeterlidir. Yaptığınız bu işlem hem sizin profilinizde gözükecek hem de sizi takip edenler görebilecektir.

Ayrıca birinin paylaştığı durum hoşunuza gittiğinde kalp işareti olan logoya tıklayarak bunu gösterebilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*