Twitter’da Nasıl GIF Resim Paylaşılır?

gif

Türkiye ve dünya tarafından oldukça beğenilen ve kullanılan Twitter önemli bir sosyal paylaşım sitesidir. Bu paylaşım sitesinin beğenilmesi her geçen gün kendisine yeni bir özellik katılmasına sebep oluyor. Bu yeniliklerinden bir de GIF (Graphic Interchange Format) ‘dır.

GIF nedir?

GIF Türkçe ‘de grafik değiştirme biçimi denir ve kayıpsız bir şekilde sıkıştırma anlamına gelir.

Peki, twitter’de nasıl kullanırız?

Twitter dediğimiz gibi her geçen gün kendine bir özellik ve yenilik getirmekte. Bu yeniliklerden biri de GIF olunca twitter kullanıcıların da bu özelliği öğrenip yapma isteği doğuyor. Bu GIF içerisinde paylaşım yapmak isteyenler öncelikle sağ en üst kısımda bulunan Tweetle yani normal durum, bilgi amaçlı veya özel bir paylaşımın yapıldığı butona tıklıyoruz. Bu tıkladığımız butonda çıkacak olan yazı panelini göreceğiz. Gördüğümüz yazı kısmının altında işaretler bulunmakta.

Bunların arasında GIF yazan butona tıklayıp istediğimizi seçebiliriz. O anki durumunuza veya paylaşmak istediğiniz duruma göre GIF’ler bulunmaktadır. Seçmiş olduğunuz GIF’ı de paylaşmak için tweetle butonuna basar ve paylaşmış olursunuz. Twitter’e yeni gelen bu özellik oldukça fazla GIF bulundurmaktadır. Paylaşmak istediğiniz durum ya da bilgi altına istediğiniz GIF’ı bulabileceksiniz. Sevinçli, hüzünlü, mutlu, istemediğiniz ya da midenizin bulandığı GIF’lar bile twetter altına girmiş bulunmakta ve kullanıcıların da oldukça hoşuna gitmiş durumdadır. Dediğimiz gibi bu işlemi yaparsanız anlamış olacak ve artık bilgi almadan yapabileceksiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*