Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

whatsapp web

Son zamanların en popüler mesajlaşma olarak karşımıza çıkmakta Whatsapp messenger. Akıllı telefonlarımızın ve tabletlerimizin vazgeçilmez programı, sosyal medyanın olmazsa olmazı olmuş durumda Whatsapp. Bu programın telefonda kullanılması gibi bilgisayar platformlarında da kullanabilirsiniz. Peki, whatsapp uygulamasını bilgisayarda kullanmak için ne yapmanız gerekmekte? Bunun için whatsapp wep nasıl kullanılır adlı makalemizi okumalısınız.

Whatsapp web uygulamasını kullanabilmek için öncelikle telefonunuzda whatsapp uygulaması kurulu olmak zorunda. Aksi takdirde whatsapp webi kullanamazsınız.  Whatsapp web uygulamasına giriş yapabilmeniz için internet bağlantısı olan bilgisayarınızda her hangi bir tarayıcıya whatsapp web yazmalısınız. Arama sonuçlarında ilk başta çıkan siteye giriş yapmalısınız. Daha sonra mobil cihazınızdan whatsapp uygulamanıza giriş yapmanız gerekmekte. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sohbet menüsünde sağ üst köşede bulunan üst üste 3 nokta seçeneğine tıklayınız. Ardından açılan pencere de QR kodu taramanızı söyleyen bir menü açılacaktır.

Bu menünün sağ alt kısmında bulunan “Tamam, anlaşıldı.” Seçeneğine tıklayınız. Ardından bilgisayarınızda açmış olduğunuz whatsapp web sayfasındaki QR kodunu mobil telefonunuzda açılan alana taratınız. Tarama biraz zaman alabilir. Tarama onaylandıktan sonra whatsapp web sayfanızda telefonunuzda kullandığınız whatsapp açılacak ve sohbet menüsü, gruplar ve kişiler birebir telefonunuzdaki uygulamadakilerin aynısı olacaktır. Artık whatsapp web uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Son olarak whatsapp web uygulamasını kullanmaya devam edebilmek için telefonunuz kesinlikle internete bağlı olmalıdır.

 

1 yorum

  1. Farklı ve oldukça açıklayıcı bir anlatım olmuş. Her ne kadar sizin adresinize gelmeden uzunca bir süre öncesinde bu konuyu keşfetmiş olsam da son derece kaliteli ve farklı bir seçenek olarak dikkatimi çektiğini belirtmek isterim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*