Yüz Hatlarına Göre Saç Kesimi İpuçları

girl

İlk öncelikle kendi yüz şeklimizi belirlemeliyiz saçlarımızı sım sıkı toplayıp ayna karşısında veya bir fotoğraf ile buna karar verebiliriz. Oval, kare, kalp, uzun üçgen, yuvarlak gibi yüzün birçok çeşit vardır. Her saç kesimi, modeli, boyu her insana yakışmaz.

Oval yüz: En şanslı yüz tipi denebilir genellikle çoğu modeli kaldırır ama yüz hatlarının kapatılmaması açısından düz kesimler tercih edilmelidir.

oval face


Kare yüz: Keskin hatlı çene yapısı ile dikkat çektiği için o görünümü biraz yumuşatmak adına kısa, küt saçlar tercih edilmeli, yuvarlak yapılı kâküller kullanılabilir.

Kare yüz


Kalp yüz: Orta boy saç kullanılması önerilen yüz tipidir. Alındaki boşluğu kapatmak için perçem veya kâkül kullanılabilir çenedeki sivrilik için ise enseden sonrasına kabaran bir model uygulanabilir.

heart face


Uzun yüz: Uzun yüzlerde dikkat çeken şey yüzün büyüklüğüdür. Bu büyüklüğü örtebilmek adına kâkül, perçem kullanılabilir. Tercih edilmesi gereken model genellikle kabarık ve hacimli saçlardır ve fotoğraftaki gibi düz saçtan uzak durulmalıdır.

long face


Üçgen yüz: Üçgen yüz şekline sahip insanlar kısa ve düz kesim saçlardan uzak durmalıdır. Katlı kesim tercih edilmelidir. Eğer ki kısa saç seviliyorsa arkası kısa önü uzun model kullanılabilir.

triangular face


Yuvarlak yüz: Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz yüzünüzü daha ince göstermek için saçlarınızı ortadan ikiye ayırabilirsiniz. Saçların üst kısmı hacimli olunca yüz daha ince gözükür. Uzun, katlı ve dalgalı hatta uzun bir perçem bu yüz şekline çok yakışır.

Round face

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*