Başarılı Bir Pazarlama Stratejisi Nasıl Olmalıdır?

Türk Parası

Reklamsız bir ürün satışı gerçekleştirmeniz için ve önemli bir satış başarısı elde etmeniz için sattığınız ürünün mutlaka kendini pazarlaması gerekmektedir. Bunun için en temel kriter ise ürünün içerik ve tasarımsal olarak müşterinin ilgi odağına girecek düzeyde olmasıdır.  Reklam ürün sattırır ancak başarısız bir reklam planlaması ve kontrolsüz reklam bütçesinin kullanımı şirketiniz için önemli zararlara yol açabilir.

Özellikle gerçekten satış oranlarınızda yukarı düzeyli bir yükselme hedefliyorsanız mutlak ve mutlak iyice üzerinde durulmuş bir pazarlama taktiğinin kullanılması lazımdır. Peki başarılı bir pazarlama stratejisi nasıl kurgulanmalıdır.

En basit olarak düşük bir bütçeyle reklam çalışması yönetecekseniz ve bir reklam ajansı ile çalışmayacaksanız işiniz gerçekten oldukça zor. Ancak son dönemin popüler trend viral içeriklerinden esinlenerek sıfır bütçeyle basit ve etkili kampanyalar oluşturabilirsiniz. Kısa dönemli olarak yayına alacağını bu reklam formatı ile yine kısa vadede yukarı yönlü seyreden ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak bu yöntem ile Vodafone reklamlarını televizyon ekranında “Bu Ayşe, Ayşe gibi olmayın” formatlı reklamı ile kısa zaman içerisinde paylaşım ve etkileşim rekorları kıran bir trend içeriği reklam olarak kullanmışlardı.

türk para

Telif konusunda bu tarz içeriklerden esinlenmeniz herhangi bir sıkıntıya neden olmayacaktır. Özellikle internet reklamlarında düz metin ve görseller ile reklam çalışması yönetmemeye özen gösterin, ilgi çekici banner ya da mümkünse mutlaka animasyon içerikli reklam kampanyaları ile başarılı bir pazarlama stratejisi oluşturabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*