Cansız Saçlara Bakım Önerileri

Saç Bakımı (2)

Saçlarımız en kıymetlimiz… Bu yüzden de her zaman bakımlı olsun güzel görünsün isteriz. Bunun yanı sıra günlük hayatın karmaşası içinde yıpranır da yıpranır saçlar. Hava kirliliği, sigara dumanı, egzozlar dahi saçlarımızı olumsuz etkiler. Kadınların daha güzel görünmek için saçına fön çektirmesi, saçını boyatması, spreyler vb şeyler de saçlara oldukça zarar vermektedir. Bazen de evlerde saçlarını düzleştirmek için saç maşası veya ütü kullananlar da saçlarını daha cansız konuma sürükleyebiliyorlar. Peki, cansız saçlara bakım önerileri olarak neleri dikkate almak lazım?

1.

Öncelikle saç kırıklarınızdan saçınızı arındırmanız gerekir. Bu saçınıza sağlıklı bir yapı kazandıracaktır. Boyadan, saç düzleştiricilerinden, saç kurutuculardan ve perma gibi saçınıza işlem yaptığınız ürünlerden daha az seviye de faydalanacaksınız.

Saç Bakımı (1)

2.

Sık sık fön yapılması saça cansızlık ve ölü görünüm verecektir. Saçınızı sıkıca lastikli tokalarla bağlamak da saçınızı kötü etkiler. Salık bırakmak saçı genelde daha iyidir. Toplamamız gerekiyorsa eğer daha gevşek bağlama konusunda hassasiyet göstermeliyiz.

3.

Banyo yaparken veya saçınızı yıkarken sıcak su kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Kaynar su saçların dökülmesini sağlar ve kepeklenmeye de yol açar. Bu da saç bakımınızın doğru yönde ilerlemediğine işarettir. Aynı zamanda saçlarınız daha çabuk yağlanır ve bu çokta hoş bir görüntü oluşturmayacağı gibi saçlarınızın bakımsız ve kötü görünmesine sebep olur.

Saç Bakımı (1)

4.

Saçlarınızı günlük olarak taramanız saç diplerinizi ferahlığa kavuşturur fakat tarama işlemini yaparken çok fazla yıpratırcasına taramamalısınız. Yuvarlak uçlu taraklar tercih sebebiniz olmalı. Adeta saçınızı okşuyorcasına hareket etmeli tarağınız.

Saç Bakımı (2)

5.

Saçlarınızı her banyo sonrası saç bakım kremleri ile nemlendirmelisiniz. Saçların diplerine kremleri bulaştırmamaya dikkat etmelisiniz. Saç bakım kremlerinizin kalitesi ayrıca önemlidir.

Saç Bakımı (2)

6.

Ek olarak jojoba yağı saçlarınız için tavsiye edebileceğimiz bir bakım ürünüdür. Şampuanlarınızı seçerken de jojoba yağlı ürünleri seçerseniz saçınızı besleyecek olan bu yağla daha bakımlı görünebilirsiniz. Şampuanlarınızın alkolsüz olmasına özen gösteriniz. Alkol de saçı yıpratan bir madde çeşididir. Unutmadan; saçları nemli iken taramak da daha iyi bir yoldur.

Aklınızda bulunsun; daha dolgun ve güzel görünümlü saçlar için sağlıklı beslenmek de bir o kadar önemlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*