Doğal Saç Maskeleri

saç

Kadınlar saçlarını çok önemserler ve saçlarını çok severler. Her kadının saçı özledir ve kendine has bir hava katar.  Bakımlı güzel görünen saçların kadınlarda kendine güvenlerini arttırdığı bilinen bir gerçektir.

Günlük koşuşturma içerisinde yıpranan saçlar özel bakım ve ilgi ister. Zaman zaman Demir ve çinko eksikliğinden zaman zaman da ne yazık ki çağımızın hastalığı stres saç dökülmelerinde çok etkilidir.

Kadınlar saçlarının dökülmeye başladığını gördüğünde psikolojik olarak yıpranır ve çoğunlukla doktora gitmezler. Doktora giderek tedavi olsa bile saç dökülmeleri zaman zaman tekrarlanabiliyor. İşte bu da stresten kaynaklanan ve özel bakım isteyen saç dökülme türlerindendir.

Mat bakımsız ve yıpranmış görünen saçlar için en az ayda bir defa Doğal Saç  Maskesi yapmak gerekir.  Doğal saç maskelerini uygularken  mümkün olduğunca doğal ürünler kullanmak içeriğine kimyasal madde eklememek önemlidir.

Saçınıza maske uygularken öncelikle saçınızı analiz etmeniz gerekli. Örneğin; normal saçlı deri mi, kuru ve hassas saçlı deri mi, kuru kırılgan( aşırı perma  ve boyanmış saçlar dâhil)  saçlı deri mi yoksa yağlı saç ve yağlı deri mi.  Kepek şikayeti olanlar, sorunlarına bağlı olarak yağlı veya kuru saçlı deriler için tasarlanmış formüllerden daha fazla fayda göreceklerdir.

saç maskesi

Bütçenize uygun bir şekilde evde hazırlayabileceğiniz maskelerle saçlarınıza uygulayacağınız maskeler ve saç masajı saçlarınızın yeniden parlak  ve bakımlı görünümüne kavuşmasını sağlayacaktır.  Maskeleri hazırlarken doğal esanslardan birkaç damla içeriğe eklerseniz rahatlatıcı güzel bir koku olacaktır. Önemli olan bu bakımı devamlı olarak yapmaktır. Bir defa bakım yapmakla bakım yapılmış olmaz.

Nasıl yemek bir ihtiyaçsa  saçların bakımı da bir ihtiyaçtır. Saçlarının yeniden bakımlı, parlak ve dökülmediğini  gören bütün kadınlar mutlu olur ve kendilerine güvenleri yeniden artar.

Yoğun iş temposundan vakit bulamayan çalışan kadınlar da evde hazırlayabilecekleri maskelerle kendi saç bakımlarını yapabilir hem maske hazırlarken stres atmış olacaklar hem de kendilerine vakit ayırmanın mutluluğunu yaşayacaklardır.

Saçlarınız hayatınızı ve mutluluğunuzu bu kadar etkilerken saçlarınıza  iyi bakmanız gerekiyor. Bunun da en basit yöntemi evde hazırlayacağınız doğal maskeler hem vakitten hem de nakitten tasarruf ederek mutluluğu yeniden yakalayabilirsiniz.

Sağlıklı saçlar dileğiyle… 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*