Firefox ve Opera Tarayıcılarına Dair Bazı İpuçları

firefox
Ücretsiz Vpn

Opera arama motorunun geliştiriciler sürümümün ücretsiz VPN desteği geldi. Opera’nın Ücretsiz VPN Nasıl? Anlatalım.

En popüler olan internet taratıcılarından biri olan Opera, yapmış olduğu duyuru ile tarayıcısına ücretsiz kullanılmak üzere VPN entegre etmiş olduğunun bilgilendirmiştir. Bundan sonra VPn servisine ihtiyaç duyan kullanıcılar, hiçbir ücret ödemeden Opera tarayıcısı üzerinden VPN kullanabilecekler.

Operada bu özelliği kullanılmak için öncelikle yapılması gereken Opera Geliştiriciler Sürümü ‘nü kullanıyor olmamızdır. Opera Geliştiriciler sürümünü http://www. opera. com/tr/developer bu sistemden yükleyip kullanabilirsiniz.

Sürümü indirip ayarlar bölümüne giderek VPN özelliğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Daha sonra herhangi bir internet sitesine giderek, gezinme çubuğunun sol tarafında yer alan VPN sekmesinden ülke seçimi yapabilirsiniz. Ve böylelikle VPN servisini aktif hale getirmiş olursunuz. Ülke seçenekleri arasında şimdilik Kanada, Almanya; ABD bulunmaktadır. Opera son olarak reklam engelleme işlevini eklemiş diğer internet tarayıcılarından çok daha farklı ve kullanışlı olduğunu kanıtlamıştır. İyi ve hızlı bir VPN kullanımı için genellikle ücret ödeme zorunda kalınmaktadır.

Opera bu hizmeti ücretsiz sağlamaktadır. VPN özelliğinin faydalarını görmek çok önemlidir. VPN’lerde bağlantılar şifreli olmasından dolayı gönderdiğiniz ve aldığınız veri ve dosyaları kimsenin görme şansı yoktur. Gizliği ve güvenliliği artırmak için tüm iletişimleri ve bağlantılarınız meraklı gözlerden korumak için Opera VPN hizmetinden ücretsiz yararlanmak gerekmektedir. Ülkelere özel hizmetler kullanmak için Örnek vermek gerekir ise ABD kullanılan Netflix’i kullanabilmek için, yasaklı web sitelerine giriş yapabilmek için VPN kullanılmaktadır. VPN özelliğinin kullanımı çok yaygınlaşmış ve güvenirliliği. Artıran bir özelliktedir.


firefox
Firefox Tarayıcı Eklentileri Ve Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

Günümüzde milyonlarca bilgisayar kullanıcısı internet üzerindeki işlemlerini gerçekleştirmek için çeşitli tarayıcıları kullanmaktadır. Kullanıcılar tarafından sürekli olarak kullanılan tarayıcılardan bir tanesi de Firefox tarayıcısıdır. Oldukça hızlı bir şekilde çalışan Firefox tarayıcısı bazen çeşitli nedenlerden dolayı yavaşlayabilir ya da takılabilir. Aynı şekilde bazı durumlarda Firefox tarayıcı da donma gibi sorunlar ile karşı karşıya da kalınabilir. Bu durumda Firefox kullanıcıları tarayıcı ayarlarını ve eklentilerini sıfırlayarak tarayıcılarını varsayılan düzeye getirerek hızlandırabilir ve sorunsuz bir şekilde tarayıcılarını kullanmaya devam edebilirler. Peki, Firefox tarayıcı eklentileri ve ayarları nasıl sıfırlanır?

Firefox tarayıcısının daha önceki sürümlerinde kullanıcılar böyle bir özellikten yararlanamıyorlardı. Ancak son güncellemeden sonra kullanıcılara tarayıcı ayarlarını sıfırlama olanağı sunuldu ve kullanıcılar birkaç küçük işlemden sonra tarayıcılarını sıfırlayarak varsayılan düzeye getirebilmektedirler. Tarayıcı ayarlarını sıfırlamadan önce öncelikli olarak Firefox tarayıcısının en son güncel sürümünün yüklü olduğundan emin olunmalıdır. Eğer en son sürüm yüklü değilse, otomatik olarak tarayıcının son sürümünün yüklenmesi gerekir. Eklenti ve ayarların sıfırlanması için yapılması gereken diğer işlem yardım menüsü içerisinden sorun giderme bilgilerine giriş yapmaktır. Bu alanda Firefox tarayıcısını ilk duruma sıfırla butonuna tıklayarak birkaç saniye gibi kısa bir sürede Firefox eklentilerini ve ayarlarını sıfırlama işlemi yapılabilir. Bu işlemden sonra tarayıcıda yaşanan yavaşlık ve donma gibi sorunların tamamı otomatik olarak ortadan kalkmış olacaktır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*