Google Fotoğraflar ve Google Keep Hakkında Bilgiler

Google

Google Fotoğraflar Google tarafından uygulamaya konulan ve kullanıcıların fotoğraf ve video saklamasına olanak veren bir hizmettir. Google, fotoğraf ve videolarınızı yedeklemeniz için sizlere 15 gb kadar büyük bir alan vermekle beraber fotoğraf ve videolarınızı yüksek kalitede yedekliyor. Google Fotoğraflar uygulaması android ve ios işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Android ve İos İşletim sistemine sahip olan cep telefonu veya tabletlerinizdeki fotoğraf ve videolarınızı Google Fotoğraflar üzerinden yedekleyebilirsiniz. Aynı zamanda otomatik yedekleme talimatı vererek fotoğraf ve videolarınızın otomatik olarak yedeklenmesini de sağlayabilirsiniz. Google, yedeklediğiniz fotoğraf ve videoları siz silmediğiniz takdirde asla silmez. Fotoğraflarınızı google hesabınıza yedekledikten sonra mobil cihazlarınızdan silebilir bu sayede mobil cihazlarınızda yer açabilirsiniz.

Google Fotoğraflar uygulamasına yedekleme yapılan fotoğraflar Google tarafından mekan gibi nesne gibi türlere ayırılmaktadır. Bu sayede yedekleme yaptığınız yüzlerce fotoğraf ve video arasından aradığınızı çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Google Fotoğraflarda bulunan fotoğrafla Google sayesinde slayt oluşturabilirsiniz. Bu işlemi çok kolay ve sade bir ara yüz sayesinde gerçekleştireceğinize emin olabilirsiniz. Aynı zamanda filmler, kolajlar da oluşturabilir ve fotoğraflarınızı istediğiniz şekilde kategorilere bölebilir klasörleme çalışmalara yapabilirsiniz. Google Fotoğraflar uygulaması sayesinde yedekleme yapmış olduğunuz fotoğraf ve videolarınıza internet bağlantısı olan tüm platformlardan ulaşabilirsiniz. İnternetten Google hesabınıza giriş yaparak fotoğraf ve videolarınıza ulaşabilir ve istediklerinizi alabilirsiniz.


Google Keep Nedir?


Günlük hayatın koşturmacasında yapılacak o kadar iş varken yapacaklarınızı unutmanız kadar doğal bir şey olamaz. Peki işlerin aksamaması için karmaşayı önlemek için ne yapmalısınız? Not alma alışkanlığı edinmeniz gerekir. Google keep size bu alışkanlığı kazanmakta yardımcı olacaktır.

Hayatınızın vazgeçilmezi haline gelen akıllı telefonlar elimiz kolumuz olmuş durumda artık. Google’ın yeni uygulamalarından google keep ile unutkanlığa ve karmaşaya son vereceksiniz. İşlerinizin belli bir programda düzenli yürümesi için not alma alışkanlığınız daha da kolaylaşacaktır.

Basit fonksiyonları ve sade teması ile google keep aklınızdakileri not etmek ve kaydetmek artık daha kolay.

Google keep ile basit metin yazıları yazabileceğiniz gibi ses kaydedebilir, çektiğiniz fotoyu ekleyebilirsiniz. Ayrıca mevcut notunuza ekleme yapabilirsiniz.

Google keep ile ister web üzerinden ister Android ve İOS üzerinden not tutabilirsiniz. Oldukça verimli ve kullanışlı olan google kepte çalışırken gerekirse hatırlatıcı bile koyabilirsiniz.

Google keep de diğerleri gibi yükleme sınırı bulunmamaktadır. Keep ile notlarınızı renklendirip şirin bir görünüm elde edebilirsiniz. Ekrandan palet resmine tıklayıp renk seçeneklerini görebilirsiniz.

Android kullanıcıları uygulamayı indirebilmeleri için en az bir tane google hesabnı tanımlamak zorundadır.

Kaydedilen notlar hesapta saklandığı için, cihazda olası bir sıfırlama durumunda notların kaybolma ihtimali yolktur.

Kolay kullanımıyla bu servis vazgeçemeyeceğiniz uygulamalar arasında yer alır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*