Iphone İçin 4. 5 G Ayarı Nasıl Yapılır?

Artık ülkemizde 4 G teknolojisi kullanılmaya başladı. 4 .5 G olarak adlandırılan bu teknoloji artık hayatımızda . Bir çok 4 .5 g uyumlu telefon kullanıcıların merak ettiği gibi IPHONE kullanıcıları da telefonlarında 4 .5 G ayarının nasıl yapıldığını merak ediyor . IPHONE için 4 .5 G ayarı nasıl yapılır ? İlk yapmanız gereken şey telefonunuzda hangi operatörü kullanıyorsanız o operatöre ulaşarak 4 .5 G kaydınızı yaptırmalısınız . Sim kartınız 4 .5 G uyumlu ise bir problem olmayacaktır .

Fakat sim kartınız 4 .5 G uyumlu değil ise kullandığınız operatöre giderek 4 .5 G uyumlu sim kartınızı almalısınız .ayarları yapmanız için ilk olarak yapmanız gereken şey telefonunuzun < Ayarlar bölümüne > girmeniz olacak . Daha sonra < Genel seçeneğini > seçerek <Hakkında > seçeneğine tıklamanızdır. Eğer hakkında bölümünde operatör gelmiş ise otomatik olarak indirilir ve yüklenir. Sonrasında yapmanız gerek işlem sırası ile telefonunuzun < Ayarlar > bölümüne girmelisiniz. Çıkan sayfadan < Hücresel > seçeneğini tıkladıktan sonra < Hücresel veri seçenekleri > seçeneğini seçin. Hücresel veri seçenekleri bölümünde < Ses ve veri > seçeneği karşınıza çıkacak. Ses ve veri seçeneğinden < LTE > seçeneğine tıklayınız. İşte hepsi bu kadar.


4,5 G ile şarjınız çabuk bitiyorsa buyrun: Ios Cihazlarda Pil Ömrünü Arttırma

iOS cihaz kullanıcılarının en çok yaşadığı sorunların başında pil ömrü sorunu gelirken devamlı sarj aleti taşıma zorunda kalmamanız için iOS cihazlarda pil ömrünü arttırma tüyolarını sizler için derledik… iOS cihazlarda bulunan ışıl sensörü pil ömrü için büyük önem taşımaktadır ve bu özellik etraftaki ışığa göre ekran parlaklığınızı otomatik şekilde ayarlamaktadır. Bataryanızın ömrünü uzatacak bu özellik için Otomatik Parlaklık seçeneğini seçmelisiniz: Ayarlar – Parlaklık – Otomatik Parlaklık Açık

Pil ömrünü arttırmak için ayrıca Bluetooth’unuzu kapatmanız gerekmektedir. Bluetooth sayesinde cihazlara bağlanabilir ya da başka iOS sistemi kullanıcılarıyla veri transferi yapabilirsiniz. Ama kablosuz veri transferi işlemi batarya ömrünüzü kısalmaktadır. Kullanmadığınız zamanlarda mutlaka kapalı tutmalısınız.

iOS işletim sistemine sahip cihazların en çok şarj tüketen özelliklerinden bir diğeri ise dahili GPS. Nerede olduğunuzu gösterir ve yol tarifi için yardımcı olur. Ama bu işlemleri yaparken, hızlı şekilde bataryanız tükenmektedir. Konum servislerini kullanmıyorsanız, hemen kapatmanız iyi olacaktır.

iOS konum servislerini kapatmak için: Ayarlar – Gizlilik – Konum Servisleri

iOS cihazınızı uyku moduna alarak otomatik kilit özelliğini kullanabilirsiniz. Otomatik kilit süresi de en fazla 5 dakikaya kadar uzayabilir. Telefonunuz ne kadar erken uyku moduna geçerse şarj için o kadar iyi olacaktır. Bu nedenle otomatik kilit süresini 1-2 dakika arasında tutmakta fayda vardır. Otomatik kilit süresini ayarlamak için ise: Ayarlar – Genel – Otomatik Kilit – Seçiminizi ayarlayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here