Kablolu Ağları Kablosuz Hale Getirme

Hemen hemen hepimizin evinde internet bulunmaktadır. Günümüz gelişen teknolojileri ile kullanmış olduğumuz akıllı telefonlarımıza tabletlerimize ve laptoplarımızda internete girebilmemiz için Wİ-Fİ bağlantı noktasını kullanmamız gerekmekte. Fakat kullandığımız internet bağlantılarının birçoğu kablolu bağlantı şeklinde bulunmakta. Kablolu bağlantılar olduğu için telefonlarımızdan bilgisayarlarımızdan internete girebilmek için bazı işlemler gerçekleştirmek zorundayız. Peki bu işlemleri nasıl yapacağız? Kablolu ağları kablosuz hale getiriyoruz adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kablolu Ağları Kablosuz Hale Getirme (1)

Bu işlemi yapmak için öncelikle kablolu bir internet bağlantımız kablolu modemimiz ve wireless karta sahip bir bilgisayara sahip olmamız gerekmekte. Bu ürünlere sahip olmamız durumunda yapmamız gereken işlemler çok basit bir hâl almakta.

Kablolu Ağları Kablosuz Hale Getirme (1)

Öncelikle bilgisayarımızdan yeni bir internet sayfası açıyoruz. Arama sekmesine “Connectify Full Dowload” yazarak çıkan sekmede connectify programının en son sürümü ve full versiyonunu indiriyoruz. Programı indirdikten sonra dosyaları rar dosyasından masaüstüne çıkartıyoruz. İşletim sisteminize göre 32 bit ya da 64 bit versiyonlarından birini seçerek setup dosyasını yönetici olarak çalıştırıyoruz. Daha sonra programın kurulumunu gerçekleştirilmesini bekliyoruz. Bu süreçte ise internet ayarlarımızdan internet bağlantımızın ismine bakıyoruz. Programımız kurulduktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Daha sonra bilgisayarımız yeniden açıldıktan sonra programı yönetici olarak çalıştırıyoruz. Ağ kısmındaki ayarlardan internet bağlantımızın adını seçiyoruz ve altındaki seçmede de wireless kartını seçiyoruz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra bu program sayesinde kablolu internet bağlantınızı kablosuz hâle getirmiş oluyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here