Saç Düzleştiricisinin Zararları

hair straightener

Bazı durumlar genetiktir ve doğuştan vardır.  Birçok bayanın hayali düz saçlara sahip olmaktır.  Kendisini hep düz saçlarla hayal eder.  Kadınlarımız kendini güzel görmek için her mücadeleyi vermektedir.  Düz saçlara sahip olmak için bir arkadaşından yardım alarak saçlarını ütü masasının üzerine yatırıp ütülemesi gibi.  Teknoloji sayesinde saç düzleştirmek artık daha kolay fakat sonuçları üzücüdür.

Saç düzleştiricisinin zararları bunlardan biridir.  Gerek ütü yardımıyla saça yüksek ısı vermek, gerekse de saç düzleştiricisinin arasında yüksek ısıda saçı preslemek her ikisi de aynı. Saç düzleştiriciler saçın doğal yapısının bozulmasına sebep olmaktadır.  Şuan üretilmiş olan saç düzleştiricilerde ısı ayarı ve titanyum plakalar olmasına rağmen, saç yine de zarar görmektedir.

hair straightener

Saça verdiği zararlar arasında saçın nemini kaybetmesine, saçların kırılmasına, uçlarının çatallaşmasına ve koparak dökülmesine sebep olmaktadır. Özellikle duş aldıktan sonra ıslak saça düzleştirici ile yapılan işlem saça son derece zarar vermektedir. Şampuan seçerken bilhassa saç düzleştirmede etkili olanları tercih etmeye dikkat ederiz. Saçımızın kolay şekil alması için fön suyu kullanırız. Saçlarımızı fönden ve düzleştirici maşaların yüksek ısısından korumak için, işlem öncesi serumları kullanırız. Fakat yine de istediğimiz sonucu alamayıp saçlarımızın kırılmasına ve o çirkin saç ucu görüntüsünün önüne geçemeyiz.

Hairdresser Arzu uses a hair straightener as she dresses a client's hair on August 8, 2012 at the Dry Bar in Berlin. The shop offers to make different blow-dried hairstyles, according to a new trend coming from the US. AFP PHOTO / BRITTA PEDERSEN GERMANY OUT (Photo credit should read BRITTA PEDERSEN/AFP/GettyImages)

Aslında her saç özeldir. Saçın kendi doğal halindeyken düzleştirici kullanmadan küçük hareketlerle saçlarımıza güzel şekiller verebiliriz. Islak saçımıza biraz köpük sıkıp fingir yardımıyla bukleler yapabiliriz yada akşamdan nemli saçımızı ince örüp sabah açtığımızda çok doğal dalgalar yakalayabiliriz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*