Tarayıcılarda Otomatik Doldurma Özelliği Nasıl Kapatılır?

tarayicilarda-otomatik-doldurma-ozelligi-nasil-kapatilir_640x360

Bilgisayarlarımızda kullandığımız internet tarayıcılarından işimizi en çok kolaylaştıran özelliklerden birisi de otomatik doldurma özellikleridir. Özellikle verilerimizin başkasının eline geçme ihtimali bulunmayan kişisel bilgisayarlarda bu özellik işlemlerinizi Hem hızlı Hem seri hem de daha kolay yapmanızı sağlıyor. Fakat gerek birçok kişi tarafından kullanılan bilgisayarlarda, gerekçede doldurulan verilmeyen değişikliği durumunda hatalı kayıt yapmasından dolayı otomatik doldurma özelliğini kapatma ihtiyacı hissederiz. Peki, Tarayıcılarda Otomatik Doldurma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Farklı tarayıcılarda otomatik doldurma özelliğini kapatılması farklı farklı yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde en çok kullanılan internet tarayıcıları bir kaç yılında otomatik doldurma özelliğini nasıl kapatılacağını anlatacağım. Tarayıcılarda Otomatik Doldurma Özelliği Nasıl Kapatılır?

 Google Chrome

Chrome tarayıcılarda otomatik doldurma özelliğini kapatmak için tarayıcının sağ üst köşesindeki alt alta üç çizgi şeklindeki butona tıklayın.

Buradan sırasıyla ayarlar, gelişmiş ayarları göster, şifreler ve formlar tekmelerine tıkladıktan sonra otomatik doldurma ayarlarını düzenle butonuna tıklıyorsunuz.

Ardından karşımıza gelen ekranda web formlarını tek bir tıklamayla doldurmak için otomatik doldur özelliğini etkinleştir seçimindeki tiki kaldırıyorsunuz.

Mozila Firefox

Bu anlattığımız işlemi Mozilla Firefox ile ders kapatabilirsiniz. Firefox tarayıcı yine sağ üst köşede yer alan üç tane alt alta çizgi butonuna tıklayın.

Sırasıyla seçenekler, gizlilik adımlarını tıklayın. Bu bölümde geçmiş sekmesi altında Bulunan bölümü geçmiş için özel ayarları kullansın olarak seçin.

Bunu yaptıktan sonra açılan menüden arama ve form geçmişini hatırla işaretini kaldırın. Böylece ülkemizde en çok kullanılan Tarayıcılarda Otomatik Doldurma Özelliği Nasıl Kapatılır?  Sorusuna da yanıt vermiş olduk.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*