Windows 10 güncellemesi yapılmazsa ne olur?

Microsoft tarafından geliştirilen ve bir süre önce tam anlamıyla piyasaya sürülen Windows 10 işletim sistemi, bazı kullanıcılar tarafından henüz güvenilirlik kazanabilmiş değil. Duyurulduğu ilk günden bu yana ağırlıklı olarak olumlu yorumlar alan sisteme geçiş öncesi mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalara bulunmakta. Ancak henüz Windows 10 işletim sistemi güncellemesine başlamayan kullanıcılar tarafından sorulan ilk soru Windows 10 güncellemesi yapılmazsa ne olur? Sorusudur.

Windows 10 güncellemesi yapılmazsa ne olur sorusunun cevabı;

Windows 10 işletim sistemine geçiş zorunlu değil. Ancak Windows XP işletim sisteminde olduğu gibi, Windows 7 işletim sistemi desteği de Microsoft tarafından 2020 yılı itibari ile sona erecek. Mecburi olmasa da dijital dünyanın değişmeyen kuralı (istisnai durumlar hariç), her zaman güncel/yeni olanı tercih et bir kez daha kendini kanıtlar niteliktedir. Windows 10 güncellemesini almayan kullanıcılar herhangi bir şekilde maddi veya manevi açıdan bir zarar etmeyecekler. Ancak şu anda kullandığınız işletim sistemi ile Windows 10 arasındaki farkları, avantajları/dezavantajları bilmeniz gerekmekte.

Windows 10 işletim sisteminin başlıca artılarını; Açılış süresi daha hızlı, donanım ile daha uyumlu, DirectX12’ye doğrudan geçiş, geniş, sade ve özelleştirilebilir canlı animasyonlu başlat menüsü bulunmaktadır. Ayrıca arama terimlerinin tüm platformlarda yapılması, dosya gezginine paylaş butonu eklenmesi, 3 üncü part bir yazılıma ihtiyaç duymadan ekran videoları kaydedebilme, sanal masaüstü oluşturma şeklinde sıralayabiliriz. Kullanıcıların Windows 7 işletim sisteminde kalmalarında hiçbir sakınca yok; Microsoft güncelleme ve güvenlik desteğini kesene kadar başka işletim sistemi kullanmama kararı da tamamen kullanıcılara bırakılmış durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here