Windows 7’de Gizli Klasör Nasıl Oluşturulur?

SECRET

Eğer bilgisayarınızı sizden başka kullanan veya karıştıran varsa bazı dosyalarınızın güvende olması konusunda şüpheye düşebilirsiniz. Saklamanız gereken dosyaları saklamak istiyor ve kimsenin ulaşmamasını istiyorsanız windows 7’de gizli klasör oluşturma adlı makalemizi incelemenizi önermekteyiz.

Öncelikle neye ihtiyacınız olduğuna dair bilgi sahibi olmalısınız. İşletim sistemi olarak Windows 7 kullanmalı ve az çok da bilgisayar bilgisine sahip olmalısınız.

    SECRET

  1. İlk adımda kendinize yeni bir klasör oluşturun. Bunun için bilgisayarınızın masaüstü kısmında sağ tıklayınız. Yeni sekmesine geliniz ve yeni klasör seçeneğine tıklayınız. Yeni klasörünüzü oluşturmuş bulunmaktasınız.
  2. Daha sonra saklamak isteyeceğiniz, koruma altına almak istediğiniz kimsenin görmemesini istediğiniz dosyalarınızı, resimlerinizi, müziklerinizi, videolarınızı, belgelerinizi vs. bu oluşturduğunuz yeni klasörün içine atınız.
  3. Daha sonra yeni oluşturduğunuzun klasörün simgesini değiştirmelisiniz. Klasörünüz üzerinde sağ tıklayın ve özelliklere gelin. Burada simge değiştir sekmesini bularak klasörünüze boşluk şeklinde olan simgeyi seçiniz.
  4. Son olarak ise klasörünüzün ismini değiştirmeniz gerekmekte. Winsows 7 arama çubuğunuza “Karakter Eslem” yazınız. Açılan pencerede karakterler arasında boşluk olanı seçiniz ve Control + C yaparak karakteri kopyalayınız.
  5. Klasörünüze dönerek sağ tıklayın ve yeniden adlandır deyiniz. Control+V yaparak kopyalamış olduğunuz karakteri yapıştırınız. Aynı zamanda bu işlemi direk olarak yapmak istiyorsanız klasörünüzde yeniden adlandıra tıklayınız ve ALT+0160 komutunu yazarak bu işlemi kısaca gerçekleştirebilirsiniz.
  6. Bu işlemler sayesinde windows 7 işletim sisteminde gizli dosyalar oluşturabilir ve dosyalarınızı güvenlikle saklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*