WordPress’te All İn One SEO Ayarları Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

wp

Site kuranların ve blog kullanıcıların en çok tercih ettiği ve yayınlanan içeriğin yönetim sistemleri içerisinde, SEO bakımından en iyisi olan WordPress, kullanıcılarına sunmuş olduğu özellikler ile SEO bakımından en iyi uyumluluğu sağlamaktadır. WordPress sistemi üzerinden yapacağınız çeşitli değişiklikler ile SEO konusunda en iyi ve güzel sonuçları elde etmeniz mümkündür.

WordPress sisteminde en iyi SEO araçlarından olan All in One SEO eklentisi ile SEO konusunda en iyi sonuçları almanız mümkün. Peki, WordPress’te All in One SEO ayarları nasıl yapılır? Diye soracak olan kullanıcıların, bu ayarları yapması için gerekli olan ayarlamalar şu şekildedir. All in ONE SEO ayarları için yapılması gereken ilk şey, WordPress için olan, All in One SEO eklentisini indirip kurmanız olacaktır. Eklentiyi kurduktan sonra, WordPress yönetici panelinden, ‘Eklentiler -> Yeni Ekle’ seçeneği ile bu eklentiyi WordPress’e ekliyorsunuz.

seo

Eklentiyi ekleyerek etkinleştirdikten sonra, sol tarafta bulunan menüden eklentinin olduğu bir sekme göreceksiniz. Eklentinin olduğu sekmeye tıklayarak açılacak olan menüden, genel ayarlara giriyorsunuz.

Genel ayarlar kısmında yapmanız gereken ayarlar ise;
Standart URL’ler,
Set Protocol For Canonical URLS -> Auto,
Orijinal Başlığı Kullan,
Önemli olayları kaydet.
Yukarıda verilen ayarları işaretleyerek, genel ayarları yapıyorsunuz.
Genel ayarları yaptıktan sonra, ana sayfa ayarlarını yapmanız gerekiyor. Ana sayfa ayarları için ise;
Ana sayfa başlığını maksimum 60 karaktere,

Açıklama bölümünü maksimum 160 karaktere ve sahip olduğunuz siteyi en iyi anlatacak anahtar kelimeleri aralarında virgül kullanarak yazıyoruz ve ana sayfa ayarlarını da bu şekilde gerçekleştiriyoruz.

Ana sayfa ayarlarından sonra, SEO konusunda en önemli şey olan anahtar kelime ayarlarını gerçekleştiriyoruz.
Anahtar kelime ayarlarını ise;
Anahtar kelimeler -> Etkin,
META anahtar kelimeleri için kategorileri kullan,
META anahtar kelimeleri için etiket kullan,

Dynamically Generate Keywords for Posts Page/Archives seçeneklerini işaretleyerek, anahtar kelime ayarlarını da gerçekleştirmiş oluyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*