Kivi Maskesiyle Ciltte Canlanma Yaratın

kivi maskesi

Bir kadının en önem verdiği ve güzel görünmesini sağlayan yeri cildidir. Cilt bakımı hem güzel bir görüntünün oluşabilmesi için uygulaması gereken bir işlemdir, hem de cilt bakımı yapmak kadınlar için geleceğe yapılmış bir yatırımdır. Cildi ne kadar güzel bir şekilde besler ve sağlıklı tutarsanız ciltte yaşlanma ve kırışıklık gibi belirtilerle o kadar geç bir zamanda uğraşmaya başlarsınız. Cilt maskeleri cildi canlandırmaya ve yenilemeye yardımcı olan önemli kozmetik ürünleri arasında yer almaktadır. Ancak bu ürünlerin bazıları kimyasal madde içerdiğinden pek çok kadın evde yapacağı cilt maskeleriyle ciltlerine bakım yapmayı tercih etmektedirler. Evde yapacağınız kivi maskesi yardımıyla cildinizde yenilenme sağlayabilirsiniz.

Kivi Maskesinin Faydaları

Cilt sorunlarıyla baş edebilmek için cilt temizliği ve arındırıcı maske uygulaması oldukça önemlidir. Cildin dış etkenlere karşı ve zamanın etkilerine karşı korunabilmesi için yapılan maske uygulamaları koruyucu etkiler taşımaktadırlar. Makyaj, sigara kullanımı, stres, güneşin zararlı ışınları, hava değişimleri, sağlıksız beslenme gibi durumlar ciltte sorunlar oluşmasına sebebiyet verir. Bu tip durumlar genç yaşlarda bile cildin solgun ve yorgun bir görünüme bürünmesini sağlar. Evde kolay bir şekilde hazırlayacağınız kivi maskesi cildi canlandıran ve tazeleyen bir maskedir. Kivi içeriğinde bulunan vitaminler sayesinde ölü deriyi arındırarak ciltte canlanma sağlar.

Kivi Maskesinin Hazırlanışı

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz kivi maskesi yardımıyla ciltte canlanma sağlayabilirsiniz. Kivi içerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde cildinize çok iyi gelecektir.

Kivi Maskesi Malzemeleri;

  1. 1 adet kivi
  2. 1 tatlı kaşığı aspir yağı
  3. 2 tatlı kaşığı şeker

Bir kaşık vasıtasıyla kivinin içini çıkarınız ve cam bir kase içerisinde çatal yardımıyla iyice eziniz. İçerisine yağ ve şekeri ekledikten sonra malzemeleri iyice karıştırınız. Cildinize uygulayacağınız maskeyi 10 veya 15 dakika sonra ılık su yardımıyla temizleyiniz. Haftada bir kez yapacağınız uygulamalarla cildinizi yenileyebilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*