Son Trend Pixie Saç Modeli

pixie-sac%cc%a7-modeli

Son trend saç kesimleri arasında yer alan pixie saç modeli genel olarak kısa kesilmiş saçlara verilen bir isimdir. Son dönemlerde özellikle starlar tarafından kullanılan pixie saç modeli, birçok kadın tarafından da benimsenmiş ve kullanılmaya başlamıştır. Bu senenin trend saç modelleri arasında yer alan pixie saçlar, kadının asi ruhunu ön plana çıkaran, özgür ruhunu ortaya çıkarmasını sağlayan saçlardır. İş hayatında ve toplumda kadınların bireyselleşmesi noktasında öncü olan pixie saçlar, erkeklere özgü olarak bilinen saç modeli olarak tanımlanmaktadırlar. Kadın erkek arasındaki uçurumu kapatmayı hedefleyen ve erkekler kadar biz de hayatın her alanında varız diyen kadınların saç stili olan pixie saçlar, erkek gibi güçlü ve başarılı kadınların tercih ettiği saç modellerinden birisidir. Kadın erkek eşitliğine vurgu yapan pixie saçlar, son dönemlerin en farklı saç modelleri arasında yer alıyor. Kendini keşfetme yolculuğundaki kadının her dönem tercihleri arasında yer alacak olan pixie saçlar, senenin sadelik e rahatlık trendleriyle de uyum içerisinde.

Pixie Saç Modeli Hangi Yüz Tipine Uygundur?

Kestirmesi cesaret isteyen pixie saçların hangi yüz tiplerine uygun olduğu sorusu da kadınların merak ettiği konuların başında geliyor. Birçok saç uzmanı pixie saçlar için standart yüz tipini belirlerken oldukça ince detaylar kullanıyorlar. Eğer uzun bir yüze sahipseniz pixie saçlardan uzak durmanızda fayda var. Ayrıca yüzü toplu olan kişilerde bu saç modelinden kesinlikle uzak durmalılar. Bunun yanında uzun boylu kadınların da pixie saç modelinden uzak durmaları gerektiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Pixie saç modeli en çok kısa boylu, zayıf, minyon bir görüntüye sahip ve çene yapısı kısa olan kadınlara yakışmaktadır.

Pixie Saç Modeli Yüz Ölçüsü

Pixie saç modeli yaptırmak isteyen kadınlar için uzmanlar titiz bir hesaplama yöntemi de geliştirmişler. Hesaplamalar sonucunda çıkan ölçüleri ideal ölçülerle karşılaştırarak pixie saç modelinin size uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bir kalem ve bir cetvel yardımıyla kolayca ölçebileceğiniz pixie saç modeli ölçüsü için kalemi çenenizin altına koyarak cetveli kulağınızın altına yerleştireceksiniz. Kulağınızın altından kaleme kadar olan mesafe 5,715 santimetreden daha uzun ise pixie saç modeli sizin yüz tipinize uygun değildir. Eğer ölçtüğünüz mesafe bu orandan kısaysa pixie saç modelini gönül rahatlığıyla kestirebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*