Kaş Nasıl Alınır

Söz konusu olan güvenlik olduğunda en uygun yöntemleri kısa bir süre içerisinde bulmaya çalışıyoruz. Farklı kaş alma tekniklerini araştırarak kaş almak için yöntemler nelerdir sizin için mercek altına yatırdık. Bizi takip edebilirsiniz.

Kaş Almak İçin Yöntemler

Evde kaş almanın tam bir delilik olduğunu düşünmeyin doğru yöntemlerle evde masrafsız bir şekilde güzel kaşlara sahip olabilirsiniz. Kuoförde alınan kaşlardan daha güzel bir kaşınız olabilir.

Doğru kaş alma yöntemleri kişiden kişiye göre değişebiliyor. Bunlar cımbızla kaş alma, ağdayla kaş alma ve ip ile kaş alma olarak sıralanabilir.

İple Kaş Almak

Kaşlarınızı almadan önce beyaz ışık olan ayna karşısına geçin.  Kaşlarınızı alırken ışık önemlidir çünkü  göremediğiniz küçük türleri net olarak görebilirsiniz. Kaşları aşağı yukarı tarayarak fazla olan kaşlarını farkedebilirsiniz. Bunu yaparken eski bir rimel fırçası ya da kaş tarağı kullanabilirsiniz.

İpi elinle makas şeklinde dola ve kaşlarını almaya başla . İple kaş almak ilk başlarda oldukça zor gelebilir ve hata yapabilirsiniz. Bu yüzden iple kaş alırken yavaş ve dikkatli olmanız gerekir.

Cımbız İle Kaş Almak

En güvenli kaş alma yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir.  Fakat bu yöntem diğer kaş alma yöntemlerine göre daha uzun sürebilir.  Kaşlarınızı almadan önce tarayın ve  makas yardımıyla kesin. Böylece kaşlarınızı daha net görmüş olacaksınız ve hangi bölgeleri şekillendirmeniz gerektiğini anlamış olacaksınız.

Ağda İle Kaş Almak

Ağda kaş almak için acılı fakat etkili bir yöntemdir.  Birkaç dakika ağrı çekilse de bu ağrıya değer. Ağda sürerken sürdüğünüz alana dikkat edin fazla taşırmayın.  Ağdayla kaşlarınızı almadan önce mutlaka kesin ve başlangıç bitiş noktalarını belirleyin. Böylece ağdayla almak daha kolay olacaktır.

Kavisli Kaş Alımı

Kaşlarının tam inceldiği yeri yani kavis noktasını belirle.  Bu noktadan birer sıra alarak her  aldığın sıra sonunda kaşlarını yukarı doğru tarayarak nasıl göründüğüne bak.  Çok yoğun kavisi olan kaşlar doğallığı kaybeden bir görüntü verebilir.

Düz Kaş Alımı

Kaşlarının düz bir görünüme sahip olmasını istiyorsan kavisi ortadan kaldırman gerekiyor.  Bunun için kavis olan kaşının üst kısımlarından alman yeterli olacaktır ve kaşlarının düz görünmesini sağlayacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here