Erkek Bebek Belirtileri Bilimsel

Günümüzde erkek bebek belirtileri hakkında net bir bilimsel bulgu 16. Haftaya kadar tespit edilememektedir. Yalnız bazı davranış değişikleri gibi durumların erkek bebek bekleyen hamileler tarafından birtakım sinyaller verdiğine inanılmaktadır. Bizde elimizden geldiğince bu belirtileri sizler için bir araya topladık.

Erkek bebek belirtileri bilimsel olarak 16. Haftaya kolay kolay tespit edilemez. Daha önce hatırlarsanız çin takvimi, rus takvimi gibi bir takım takvimlerle bebek cinsiyetinin belirlenmesi gibi durumların ortaya çıkması söz konusu olabiliyor. Bu konuda yazılmış yorumlara göz attığımız zaman bu konuda olumlu yorum yapanlar kadar olumsuz yorumlar yapan insanların olduğu da bilinmektedir. Biz de bir kısmı kocakarı tarifleri, bir kısmı annelik düşünceleri ve birazcık da bilimsel gerçeklere dayanan bu yazımızda sizin düşüncelerinizi de yorumlar bölümünde görmek isteriz.

Erkek Bebek Bekleyen Anneler Belirtileri

Bazı bilgilerin bilimsel verilere dayanabildiğini söylemiştik. Örneğin bebeğin kalp atış sayıları istatistiki olarak bir cinsiyet çıkarımı yapmada kullanılabilmektedir. Yine de doktorlar bu tarz bir hareketin düşünülmesindense biraz daha bekleyerek net bir sonuç alınması gerektiğini belirtirler.

Erkek Bebek Bekleyen Hamilelerin Göbeği Sivrileşir mi

Öncelikle bunun bir gerçek zemine (bilimsel olarak) dayanmadığını belirtmek gerekiyor. Halk arasında inanılan gerçeğe bakacak olursak, erkek bebek bekleyen annenin karnı sivrileşip yumurta şeklini alabiliyor. Böyle bir anne adayı görüldüğü zaman çoğunlukla erkek bebek beklediğini düşünebiliriz.

Bilimsel olarak başka bir gerçeğe yer verecek olursak bu durumda bebeğin nabız sayısıdır. Bunu kendi imkanlarımızla saymamız mümkün olmadığı için doktorların da net bir bilgi vermesini beklemek gerekiyor. Şu ana kadar bebek nabız sayısı ile cinsiyet tahmininde bulunan bir hekime rastlamadım. Yine de internette dolaşan bilgilere göre bebeğin nabzının 140’ın altında olması durumunda erkek olduğu söylenebiliyormuş. Yorum size kalmış…

Erkek Bebek Bekleyen Hamileler Tatlı Aşerir mi

Bu konuya değinildiğinde benim aklıma en çok “ye tatlıyı doğur atlıyı” sözü gelmektedir. Şaka bir yana halk arasında tatlı ve acı aşeren anne adaylarının erkek çocuk beklediğine dair yaygın bir inanç bulunmaktadır. Sadece kadınların dolaştığı forumları ziyaret etmeniz durumunda bile bu durumun aksini kanıtlayan pek çok anne adayı olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Aksi durum ise “ye ekşiyi doğur Ayşe’yi” sözünün olduğunu da belirtmiş olalım.

Erkek Bebek Beklerken Memeler Koyulaşır mı

Bazı inanışlara göre hamilelerde meme ucunda koyuluk olmasının erkek bebek beklendiğine dair bir belirti olduğu düşünülmektedir. Tabi ki bu durum herkes için geçerli olmamakla birlikte ben araştırma yaptığım zaman içerisinde herkesin ortak buluştuğu gerçekliğin bu olduğunu düşünüyordum. Okuduğum yorumlarda herkes ağız birliğine varmışçasına bu durumu savunuyordu. Yabancı forumlara göz attığımda ise böylesine bir gerçeklikten bahsedildiğine şahit bile olmadım. Belki de sadece bizim ülkemize ait bir gerçekliktir. Kim bilir?

Hamileyken Sinirlilik Hali Cinsiyetten mi Kaynaklanır

Yabancı kaynaklı pek çok içerikte gebelik esnasında salgılanan bazı hormonların, bebeğin erkek olması durumunda anne adayında karakter değişimi ve saldırganlaşma gibi durumları ortaya çıkardığını belirtmektedir. Bu kaynakların daha çok eski tarihli olduğunu düşünecek olursak uzunca bir süredir bu konuda bir çalışma yapılmadığını da görmüş oluyoruz.

Hamiyleyken Hızlı Kilo Alma

Diğer bir bilgi olarak karşımıza şunların çıktığını söyleyebiliriz. Anne adayları hamileyken hızlı kilo alıyorsa bebek erkektir. Yada anne adayının saçlarının ve tırnaklarının hızlı uzaması bebeğin erkek olduğuna işarettir. Anne adayı çok fazla kilo alıyorsa yüksek ihtimalle bebek erkek olacaktır.

Erkek Bebek Hamileliği Nasıl Geçer

Yine yaygın bir inanışa göre erkek bebek bekleyen annelerin daha çok baş ağrısı ile karşılaştıkları ve karnın daha aşağıda olması gibi durumlarda bebeğin erkek olduğu anlaşılmaktadır.

Bu konuda bilimsel olarak erkek bebek hamileliği ile kız bebek hamileliği arasında bir fark bulunmadığı için bu bilgilerin büyük bir çoğunluğunun kulaktan dolma olduğunu söylersek yanlış olmayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*