İnstagram Kaç Şikayetle Kapatılır?

instagram hesabı nasıl kapatılır

Pek çok açıdan uygun olmayan İnstagram hesapları için şikayet etme hakkı bulunuyor. Cinsel, çıplak, tehdit, şantaj, izinsiz fotoğraf kullanma, siyaset, çalınan hesap gibi pek çok uygunsuz duruma ilişkin olarak kolay bir şekilde İnstagram destek bölümü üzerinden hesap şikayet etme işlemi ile hesabın kapattırılabilmesi mümkündür. Bu şekilde İnstagram üzerinde tüm kullanıcılar açısından çok daha güvenli ve çok daha nezih bir ortamın oluşturulabilmesi sağlanabilmektedir. Bu şekilde kullanıcıların İnstagram destek bölümü üzerinden hem İnstagram koşullarına uygun olmayan hem de rahatsız edici olan hesapları kolay bir şekilde kapattırabilme imkanına sahip olabiliyor. Ancak son dönemlerde çok sık şekilde gündeme gelen konulardan birisi de bir İnstagram hesabının kapattırılabilmesi için çok fazla şikayetin olması gerekliliği konusudur. Bu yüzden de internet ortamı üzerinde İnstagram kaç şikayetle kapatılır şeklinde sorulara yönelik olarak yanıt arayışı yoğun şekilde gerçekleştiriliyor.

İnstagram üzerinde bir hesabın uygun olmaması ve rahatsız edici olması durumunda şikayet ile kapattırılabilmesi mümkündür. Bu nedenle sorulan İnstagram kaç şikayetle kapatılır sorusunun yanıtı tek kişi tarafından İnstagram hesabının şikayet edilmesi durumunda hesabın kapatılabileceği yönündedir. Bu kapsamda yapılacak şikayetin geçerli olması ve doğru olması en önemli faktördür. Yine de ne kadar çok fazla hesap tarafından söz konusu hesabın şikayet edilmesi süreci hızlandırır ve daha kısa süre içerisinde etkili olmasını sağlayabilmektedir. Bunun en temel nedeni ise günümüzde İnstagram’ ın 1 milyarı aşan internet kullanıcısını bir araya getiren modern çağın en popüler sosyal paylaşım portalı olmasıdır. Çünkü kullanıcıların sık şekilde gerçekleştirdikleri İnstagram destek bölümündeki şikayetler oldukça yüksek sayıda olabiliyor. Bu durumda tüm şikayetlerin incelenmesi için sürenin daha uzun olmasına neden oluyor.

Bu duruma bir sistem ve çözüm oluşturabilmek amacı ile İnstagram tarafından sıralama uygulanıyor. Yani her İnstagram şikayeti için sıralama uygulayarak, düzenli bir şekilde şikayete konu olan hesaplarda, şikayet konusu üzerine inceleme gerçekleştiriyor. Bu durum bazen uzun zaman alabiliyor. Bu gibi durumlarda doğal olarak oluşan tek şikayetin yetersiz kalması nedeni ile İnstagram kaç şikayetle kapatılır şeklinde bir sorunun ortaya çıkmasına yol açıyor. Aslında tek bir şikayet yeterli olsa da daha kısa süre içerisinde hesabın kapatılabilmesi için daha fazla kişi tarafından şikayet gerçekleştirilmesi gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*