Boyun Kırışıklığı Doğal Yollarla Nasıl Giderilir?

boyun kırışıklığı nasıl giderilir

Boyun kırışıklıkları yaşlanma sürecinin doğal bir parçasıdır. Yaşlanma herkesi etkileyen doğal bir süreç olsa da, istenmeyen kırışıklıkları ve ağrıları önlemek için yapabileceğimiz bazı şeyler vardır. Boyundaki sarkık ve gevşek deri kötü bir görünüm oluşmasına neden olur. Boyundaki deri yüzdeki deriden daha incedir ve yaşlanma belirtileri geliştirmeye daha yatkındır. Boyun kırışıklıklarından kurtulmanıza yardımcı olabilecek bazı doğal yolları aşağıda bulabilirsiniz.

Boyun Kırışıklığını Gidermek İçin Doğal Yollar

  1. Ananas

C vitamini açısından zengin bir kaynak olan ananas, cilt elastikiyetini artırmaya yardımcı olan kolajen üretimini artırmaya yardımcı olur. Cildin doğal iyileşme sürecinin bozulmasını engelleyen antioksidanlar açısından da zengindir. Bir parça ananas alın ve ezin. Suyunu süzün ve suyu boynunuza aşağıdan yukarıda doğru sürün. 5 dakika masaj yaparak uyguladıktan sonra boynunuzu yıkayın.

  1. Zeytinyağı

Zeytin yağı, boyun kırışıklığı ve sarkık cildi hafifleten mükemmel bir doğal yağ asidi kaynağıdır. Zeytinyağı, boynunuzun derisini besleyen ve canlandıran önemli maddeler içerir. Bir çay kaşığı zeytinyağıyla bir çay kaşığı gliserini karıştırın. Etkili sonuçlar almak için karışımı düzenli olarak geceleri boynunuza masaj yaparak uygulayın.

  1. Badem

Çinko, demir, folik asit, oleik asit ve E vitamini bakımından zengin olan badem, cildin yağını geri kazandırır ve sağlamlaştırır. Ayrıca kırışıklık oluşumunu önler ve yaşlanma sürecini yavaşlatır. Bir miktar bademi sütün içinde ıslatın ve cildinize uygulayın. 20-30 dakika sonra ılık su ile durulayın.

  1. Avokado

Avokado, boyun kırışıklığı etkilerini tersine çevirebilen yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir. Kırışıklığı azaltmaya ve sağlıklı cildi teşvik etmeye yardımcı olan harika bir antioksidan kaynağıdır. Cildi besler ve iltihabı azaltır. Ayrıca cilt kurumasını önlemeye yardımcı olur. Böylece boyun kırışıklığı azaltılır. Avokadoyu doğrudan cilde uygulamak, size genç bir parlaklık verebilir.

  1. Yumurta

Yumurtanın içinde bulunan yüksek protein içeriği, elastin yıkımını önleyerek ince çizgiler oluşmasını, dolayısıyla boyun kırışıklığı oluşmasını önler. Bir yumurtanın sarısını ayırın ve boynun üzerine ince bir tabaka halinde sürün. Boynunuzda gerginlik hissedene kadar bekleyin ve daha sonra durulayın.

  1. Domates

Domates, hasarlı cilt hücrelerini tamir eden ve cildin yenilenmesini destekleyen lutein, likopen ve beta-karoten içerir. Bir tane domates ezin ve gül suyu ve zerdeçal ile karıştırın. Bir macun yapın ve boynunuza uygulayın. Kuruduktan sonra yıkayın. En iyi sonuç için bunu haftada en az iki kez yapın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*