İlişkide Aşırı Kıskançlık Nasıl Önlenir?

ilişkide kıskançlık nasıl yenilir

Kısa bir süre önce okuyucularımızı inceledik ve birçoğunun ilişkilerinde kıskanç bir erkekle nasıl başa çıkılacağını bilmek istediğini keşfettik. Peki ya siz ilişkinizde kıskançlık sorunu yaşıyor musunuz? İlişkide aşırı kıskançlık nasıl önlenir diye merak ediyor musunuz?

Güven, güçlü bir ilişkinin temel dayanaklarından biridir ve kaybettiğinizde yeniden kazanmak zor olduğundan, onu korumak için elinizden gelenin en iyisini yapmanız gerçekten önemlidir.

Kıskanç partnerlerin ortak özelliği, güven eksikliği yaşıyor olmalarıdır. Kıskanç partner genellikle ilişkiye çok bağlı olduğu zaman aldatılmaktan veya terk edilmekten korkar. İstediği son şey kalbinin kırılmasıdır. Bu yüzden sizi farklı taktiklerle anlamaya çalışır.

Sık sık sizi kaybedeceğini ve başka bir kişiyle birlikte olacağınızı düşünerek hareket eder.

Sebepsiz yere şüphelenir ve ona bağlanmak için ciddi çabalar sarf ederken bile sizi çok uzak veya meşgul olmakla suçlar.

Her şeye rağmen bütün bunlar tamamen onun hatası değildir; sadece ilişkide güvence ve istikrar arar.

Peki, kıskançlık ilişkinizde büyük bir sorunsa ne yapabilirsiniz? İşte ilişkide kıskanç bir partnerle baş etmenin 5 zekice yolu:

İlişkide Aşırı Kıskançlık Nasıl Önlenir?

  1. Sadakatinizle Güvenini Tazeleyin

Partnerinizin her zaman kıskanç ve aşırı koruyucu olduğunu fark ederseniz, kızmayın. Bu sadece bir sevgi ve koruma gösterisidir.

Hepimiz ilişkimizde istikrar istiyoruz ve bunu ancak partnerimizin sadakatinden gerçekten eminsek elde edebiliriz.

Partneriniz ilişkinizde şüpheli veya kıskanç görünüyorsa, ona ölümsüz sevginizi ve bağlılığınızı hatırlatın.

Birlikte olmadığınızda “Seni özlüyorum” ve “Seni düşünüyorum” gibi düzenli mesajlar göndererek bu mesajı ona verebilirsiniz.

  1. Başkalarıyla Flört Etmeyin

Bu gerçekten önemlidir, çünkü çoğu insan bilmeden zararsız olduğunu düşünür, ancak değildir.

Partnerinizin önünde diğer insanlarla flört ettiğinizde, onun için hissettiğiniz gerçek duygularınız hakkında şüphelenmeye başlar.

Partnerinizin sizinle ilgili karışık duygular duymasını istemiyorsanız, başkalarıyla hiçbir şekilde flört etmeyin.

Çevrimiçi arkadaşlarınızla sohbet ederken telefonunuzu ondan gizlemeyin. Şüphelerini hafifletmek için tüm faaliyetlerinizde şeffaf olun.

  1. Daha Romantik Olun

Kim peri masallarını ve ateşli bir tutkuyu sevmez ki? Eminim çoğumuz severiz. Partnerinizin sık sık kıskançlık yaptığını fark ettiğinizde, yatak odasındaki becerilerinizi gösterin.

Belki biraz tembellik ediyor ve partnerinize yatak odasında ihtiyacı olan ilgiyi vermiyorsunuzdur.

Çiftler arasında kıskançlık sorunu olduğunda, aşk hayatı çoğu zaman tatmin edici olmayan bir seviyede yaşanır. Daha romantik olmayı öğrenin.

Yorgunsa ona masaj yapın, sebepsiz yere sarılın ve dışarı çıkmadan öpün. Bu küçük şeyler onun sizin için önemli olduğunu bilmesini sağlayacaktır.

  1. Ondan Sır Saklamayın

Partnerinizin size yürekten güvenmesini istiyorsanız, ondan sır saklamayın. İlişkinizi ileriye taşımak için ona bilmesi gereken şeyleri anlatın.

Geçmişinize dair paylaşmak istemediğiniz sırları saklayabilirsiniz. Çünkü aralarında ilişkinize fayda yerine zarar verecek olanlar olabilir.

Ancak o sizin hayatınıza girdikten sonraki dönem için onu karanlıkta bırakmayın. Yaşadığınız veya şu anda yaşamakta olduğunuz her şeyi onunla paylaşın.

Ondan korkunç bir sır saklamadığınızı bildiğinde kendisini daha rahat ve güvende hissedecektir.

İlişkinizde şeffaf olduğunuzda, şüphelenmek veya eylemlerinize güvenmemek için hiçbir nedeni olmayacaktır.

  1. Özel Alanınıza Girmesine İzin Verin

Partnerinizden sır saklamamanız gerektiğine ek olarak, kısa bir süre için bile olsa özel alanınıza girmesine izin vermeyi öğrenin.

Özel hayatınızı tamamen açığa çıkarmanızdan veya her gizli bilgiyi ifşa etmeniz gerektiğini söylemiyorum ancak kişisel cihazlarınıza erişmesine izin verin.

Telefonunuza şifre koymanız gerekiyorsa, şifrenizi ona söyleyin. Böylece istediği zaman kolayca erişebilir.

Dürüst olmak gerekirse, saklanacak hiçbir şeyiniz yoksa kişisel cihazlarınıza şifre koymanıza gerek yoktur.

Ona karşı açık olduğunuz sürece, sadakatsizlik kanıtı aramak için hiçbir nedeni olmayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*