Sinüsleri Temizleyen Ev Yapımı Doğal Karışım

sinüsleri temizleyen karışım

Sinüsleri temizleyen ev yapımı mentollü banyo tabletleri, sinüzit rahatsızlığı yaşayan kişilerin hızlı bir şekilde rahatlamalarına ve buna bağlı olarak hastalığın etkisinden kurtulmalarına yardımcı oluyor. Havaların serinlemesiyle sinüzit gibi hastalıklarda gözler görülür bir artış meydana geliyor. Hassas sinüslere sahip olan kişiler, sinüslerinin dolmasıyla bir haftadan fazla süren can sıkıcı hastalık yolculuğuna başlıyor. Sinüzit rahatsızlığının ortadan kalkması için sinüslerin temizlenmesi gerekiyor. Tıbbi ilaçlar belirli bir iyileşme sağlasa da, bu ilaçlara destek olarak bazı ev reçetelerini kullamak iyileşmeyi hızlandırabiliyor. Bu yazımızda yer verdiğimiz ev yapımı mentollü banyo tabletleri de, rahatlatıcı aromaterapiti ile buharın gücünü birleştirerek sinüslerin temizlenmesini kolaylaştırıyor.

Mentol ve okaliptüs gibi sinüs-temizleyici maddeler içeren banyo tabletleri, suda erir ve rahatlatıcı bir aromaterapi ile havaya nüfuz eder. Tek yapmanız gereken buharın sihrini göstermesine izin vermek. Aynı etkiyi sıcak su dolu bir kaseye bir tablet koyup, başınızı bir havlu ile kapatarak buhar terapisi yaparak da görebilirsiniz. Önemli olan sadece nefes almak ve sinüslerinizin temizlenmesine ve tıkanıklığın gevşemesine izin vermektir.

Mentollü tabletleri kullanmak için hasta olana kadar beklemek zorunda değilsiniz. Aromaterapinin stresi azalttığı ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlandığı için, tabletleri soğuk algınlığı ve mevsimsel alerjilere karşı korunmak veya sadece duyuları sakinleştirmek için de kullanabilirsiniz.

Sinüsleri Temizleyen Mentollü Banyo Tableti Nasıl Yapılır?

İhtiyacınız olan malzemeler:

 • 1 bardak karbonat
 • 1/2 bardak strik asit (Elma sirkesi kullanabilirsiniz.)
 • 1/4 bardak mısır nişastası
 • 1 çay kaşığı mentol yağı veya Vicks VapoRub
 • 20 damla okaliptüs yağı
 • 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
 • Silikon kalıp

Yapımı:

 1. Malzemeleri temiz bir kaseye koyun ve iyice karıştırın.
 2. Karışım, sıkıldığında parçalanmadan ıslak kum gibi bir arada durmalıdır. Gerekirse, doğru kıvama ulaşıncaya kadar küçük miktarlarda su püskürtün.
 3. Karışımı silikon kalıbın gözlerine dökün.
 4. 24 saat kurumaya bırakın.
 5. Kuruduğunda, buzdolabında hava geçirmez bir kapta 2 hafta ya da dondurucuda 2 ay boyunca saklayın.
 6. Banyo yaparken zemine 1-2 adet tablet yerleştirin ve sıcak suda erimesine izin verin. Zeminden yükselen mentollü buharı burnunuzdan nefes alarak içinize çekin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*